Kurum: İlk Hedefimiz Kanal İstanbul

Son Güncelleme: 11 Ağustos 2018 - 11:26 0 Yorum Yazar:

9 Paylaşımlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışına 3 milyon 780 bin kişinin başvurduğunu ve 1.3 milyon lira ödeme yapıldığını açıkladı. Kurum: İlk Hedefimiz Kanal İstanbul

“Birinci eylemimiz 42 kilometre uzunluğunda Kanal İstanbul projesi” diyen Kurum, “Kanalın her iki tarafında yatay mimarinin hakim olduğu iki şehir kurma arzusundayız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışıyla ilgili son rakamları açıkladı.

Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Kurum, “İmar barışına 3 milyon 780 bin vatandaşımız müracaat etmiş, 1 milyar 350 milyon lira para ödenmiştir” dedi.

“Birinci eylemimiz 42 kilometre uzunluğunda Kanal İstanbul projesi” diyen Kurum, “Kanalın her iki tarafında yatay mimarinin hakim olduğu, 4 katı geçmeyen içinde fuar, üniversite alanlarının, sosyal donatı anlamında aklınıza gelen ne varsa bunların da içinde barındırıldığı, modern iki şehir kurma arzusundayız” ifadelerini kullandı.

Kurum, “Örnek şehircilik diyeceğimiz inşallah bir şehircilik anlayışıyla bu projeyi hayata geçirmeye çalışacağız. Cumhurbaşkanımız büyük bir vizyon çizdi, tüm şehirlerimizde millet bahçesi yapma yolunda karar aldık. Bizim de 100 günlük eylem çerçevesinde 18 ilimizde 33 millet bahçesi yapıyoruz. 22 tane millet bahçesini projelendiriyoruz” diye konuştu.


Kurum: İlk Hedefimiz Kanal İstanbul ile Benzer Yazılar:

11 Ağustos 2018 Saat : 11:26

Kurum: İlk Hedefimiz Kanal İstanbul Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir