LYS’ye girecek Engelli öğrenciler için Özel Hizmet

Son Güncelleme: 23 Haziran 2013 - 9:48 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi tarafından LYS’ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) giren engelli öğrencilere özel hizmet sunuluyor.

LYS'ye girecek Engelli öğrenciler için Özel Hizmet

Sınav merkezlerine gitmekte zorluk çeken ,evlerinden alınıp okullarına götürülen gençler ve aileleri uygulamadan oldukça memnun.

Başakşehir Belediyesi tarafından özellikle bedensel engelli vatandaşların sağlık kuruluşları başta olmak üzere, istedikleri yerlere ulaşımlarını, engelsiz hale getirmek amacıyla özel olarak tasarlanmış araçlarla öğrenciler sınava götürüldü ve ardından yine evlerine bırakıldı.

Sınav yerine ulaştırılıp, sınav sonrası evine bırakılıyorlar

LYS’ye ( Lisans Yerleştirme Sınavı) Başakşehir Belediyesi’nin Engelsiz Ulaşım aracıyla giden, 20 yaşında bedensel engelli sporcu Pelin Şahin, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden araç talebinin hiçbir zaman geri çevrilmediğini belirterek, “Belediyenin bu hizmetini çok faydalı görüyorum. Ne zaman istesem araç gönderiyorlar, belediyenin çalışanlarına ve Başkan Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyorum. Tüm belediyelere örnek olmasını ve bu hizmetlerin artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

“Hastane için de kullanılıyor”

Engelli vatandaşlar Başakşehir Belediyesi’nin 622 60 00 nolu telefonundan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Özürlüler Masası’nı (dahili 6171) arayarak bu hizmetten faydalanabiliyorlar. LYS’ye gitmek için engelli araç hizmetinden faydalanan gençlerden biri olan bedensel engelli Murat Cengiz uygulama ile ilgili memnuniyetini dile getirdi. Murat Cengiz; “Girdiğim LYS sınavında belediye görevlileri beni tam vaktinde gelip evden aldılar. Sınavım bittiğinde de evime kadar bıraktılar. Daha önce de birkaç kez hastaneye gitmiştim. Çok güzel bir uygulama. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Araç talepleri  “Özürlüler Masası” na

İlçede kendi imkânları ile ulaşımlarını sağlayamayan özürlü vatandaşlar Başakşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü Özürlüler Masasına başvuruda bulunarak araç talep edebiliyor. Başakşehir Belediyesi  “Engelsiz Ulaşım” araçları ile vatandaşları hastane, banka, kurslar, AVM’ler gibi yerlerin yanında sınava giderken ulaşım kolaylığı sağlıyor.


LYS’ye girecek Engelli öğrenciler için Özel Hizmet ile Benzer Yazılar:

23 Haziran 2013 Saat : 9:48

LYS’ye girecek Engelli öğrenciler için Özel Hizmet Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir