Mahkeme, Beren Saat’i Haklı Buldu

Son Güncelleme: 30 Nisan 2016 - 11:14 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Beren Saat, “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde yer alan sahnesini bir reklamda izinsiz kullanan GSM firmasına açtığı tazminat davasında haklı bulundu.

Mahkeme, Beren Saat'i Haklı Buldu

220 BİN LİRA TAZMİNAT TALEP ETMİŞTİ

Ünlü oyuncu Beren Saat, izinsiz reklam nedeniyle bir GSM firmasına İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde 2 yıl önce dava açmıştı. Firmayı, izni olmadan ve herhangi bir bedel ödemeden kendisini reklamda kullanmakla suçlayan Saat, firmadan 220 bin liralık tazminat talep etmişti.

FİRMANIN İTİRAZLARI YERSİZ BULUNDU

Davalı firma, Saat’i reklam amacıyla ürün tanıtımında ticari olarak kullanmak gibi bir gayelerinin olmadığını belirterek davanın reddini istedi. Mahkeme, dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi, Saat’in haklı olduğu yönünde görüş bildirdi. Saat’in ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı dizide oynadığı ve davalı şirketin de bahse konu kareyi kullandığı belirtilen raporda, firmanın itirazları yersiz bulundu.

TİCARİ AMAÇLI

Kullanımın ticari ve reklam amaçlı olduğu yer alan raporda “Dünyada milyonlarca kare içerisinden bu karenin kullanılması bu hususun hiç şüphesiz kanıtıdır. Böyle bir kullanımın bedeli yaklaşık 200 bin liradır” dendi. Davanın son duruşmasında bilirkişi raporuna karşı taraf vekillerine cevap haklarını kullanmaları için süre verildi


Mahkeme, Beren Saat’i Haklı Buldu ile Benzer Yazılar:

30 Nisan 2016 Saat : 11:14

Mahkeme, Beren Saat’i Haklı Buldu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir