Mardinli öğrencilerin Living Lab Merkezi’ni ziyaret etti

Son Güncelleme: 13 Eylül 2016 - 8:56 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Gönüllülük adına başlayan çocuk gelişim projesiyle Türkiye’de birçok şehir gezen Mardinli öğrenciler, İstanbul’da ilklerin ve enlerin şehri olan Başakşehir’i gezdi. Bilim ve teknoloji adına yenilikleri görmek için Living Lab Merkezi’ni seçen öğrenciler projeleri hayranlıkla izledi.

Mardinli öğrencilerin Living Lab Merkezi’ni ziyaret etti

İyi bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz

Amacımız bölgede uzun yıllardır süren terör ortamından çocukları birazda olsa uzaklaştırabilmek diyen Proje Sorumlusu Şehmuz Ak;” Bölgedeki çocukları spora, müziğe, beden eğitimine ve kültürel etkinliklere yönlendirerek iyi bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Proje kapsamında birçok kurum ve kuruluşla irtibat halindeydik Başakşehir Living Lab Merkezi’ne de bu sayede ulaştık. “

Akıllı aynadan, 3d Printer yazıcıya, LEGO atölyesinden tasarım atölyesine kadar öğrenciler tüm Living Lab Merkezini merakla gezdiler. Gezinin sonunda drone kullanımı ve mekanizması hakkında da bilgi alan öğrenciler, dronela çekilen hatıra fotoğrafından sonra Başakşehir’den ayrıldı.

Topluma faydalı bireyler olmak adına spora, müziğe ve kültürel aktivitelere yönelen çocuklar duygularını paylaştı.

Eyüp Asaf Düzgün;” İstanbul’da birçok yeri gezdik. Başakşehir Living Lab Merkezi’ni de çok beğendim. Özellikle akıllı ayna sistemi çok ilgimi çekti.”

Can Girhan Azik; “İstanbul’u çok beğendim birçok tarihi mekan gezdik. Burada da sizlerle tanışmak çok güzel. Bu merkez de harika projeler gerçekleştirmişler. Ben en çok yatalak hastalar için tasarlanmış havuz projesini çok beğendim.”

Remzi Pekbay;” Helikoptere binmek beni çok heyecanlandırdı. Birçok tarihi mekan gezdik ve İstanbul manzarası izledik. Şimdide Başakşehir’e geldik ve teknolojideki yenilikleri öğreniyoruz.”

Hakan Falay; “ İstanbul’da birçok yer gezdik ve hepsini de çok beğendim. Bizim için unutulmaz bir anı oldu. Bizleri buraya getiren herkese çok teşekkür ediyorum.”


Mardinli öğrencilerin Living Lab Merkezi’ni ziyaret etti ile Benzer Yazılar:

13 Eylül 2016 Saat : 8:56

Mardinli öğrencilerin Living Lab Merkezi’ni ziyaret etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir