Merkez Kayaşehir büyük ilgi gördü

Son Güncelleme: 11 Mart 2011 - 8:23 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük uydu kenti olarak nitelendirilen Kayaşehir’in ilk ve tek alışveriş merkezi, Merkez Kayaşehir 17 Mart Perşembe akşamı swissotel’de düzenlenen basın lansmanın da görücüye çıktı.Yoğun ilginin olduğu lansmana, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, TOKİ İstanbul Daire Başkanı Niyazi Özdemir ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katıldı.

Merkez Kayaşehir büyük ilgi gördü

MAKRO İnşaat, TOKİ’nin 60.000 konut projesini hayata geçirmesiyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük uydu kenti olan Kayaşehir’de bölgenin ilk alışveriş merkezi Merkez Kayaşehir’e imzasını atıyor.

TOKİ tarafından KAYABAŞI bölgesinde inşa edilen 60.000 konutluk proje ile Türkiye’nin en büyük uydu kenti olan Kayaşehir’de yaşam başlıyor.

TOKİ, Kayaşehir’de 2011 yılının ilk çeyreğinde 11.500 konutu sahiplerine teslim edecek. Devam eden inşaatlarla hedef 5 yıl içerisinde 60.000 konut olarak belirtildi ve konutlar tamamlandığında, TOKİ haricinde geliştirilecek olan diğer projelerle birlikte, Kayaşehir’de nüfusun 400.000 kişiye ulaşması bekleniyor.

Merkez Kayaşehir, 250.000 nüfuslu Kayaşehir’in ilk ve tek alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, Başakşehir, Bahçeşehir ve Ispartakule’yi içine alan 3 ila 10 km’lik bir alanda bölgenin en büyük alışveriş merkezi olma özelliğine sahip.

Çevresinde bulunan okullar ve sosyal tesislerle bölgenin en merkezi yerinde projelendirilen Merkez Kayaşehir, çarşı konseptinde tasarlanarak sıradan alışveriş merkezlerinin dışında bir keyif sunuyor.

Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan; “Kayaşehir ortalama yaklaşık 250 bin nüfuslu bir şehirdir. 2010 TUİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Türkiye’deki 42 ilden daha büyük bir şehir olarak belirtildi. Burada konut ve yaşam alanının yanı sıra yollarıyla sosyal donatılarıyla tam anlamıyla planlı bir şehir inşa ediliyor. Kayaşehir’de şuana kadar konut alan kişilerin genel durumuna baktığımızda; eğitim ve kültür düzeyi olarak yüksek, gelir durumu olarak b ve b+ sınıfında yer alan kesim olduğunu görüyoruz. Biz Merkez Kayaşehir’de, uydu kentin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde düzenledik. Çarşıda açılacak tüm mağazaları belirli sektörlere göre ayırdık ve proje tamamlandığında 55 farklı sektöre ev sahipliği yapacak şekilde düzenledik. Proje tamamlandığında Başakşehir, Bahçeşehir ve Ispartakule’yi kapsayan 10 km’lik bir alan hizmet verecek.” şeklinde konuştu.

Merkez Kayaşehir lansmanına katılan Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum; “bugün burada lansmanını yapmış olduğumuz Merkez Kayaşehir’i hasılat paylaşımı modeliyle ihale ettik ve bölgenin en büyük alışveriş merkezini inşa etmeye başladık. Proje alışıla gelmişin dışında rahat ve ferah bir mimariyle birlikte insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanmış bir alışveriş merkezi.

TOKİ İstanbul Daire Başkanı Niyazi Özdemir; “ Kayaşehir projesi 65 bin konuttan oluşuyor. Kayaşehir projesine örnek verecek olursak; Ataköy projesinin yaklaşık 3 katı büyüklüğünde ve bugüne kadar Türkiye’de yapılmış ve Avrupa’da yapılacak en büyük uydu şehir projesidir. Merkez Kayaşehir projesi de bu bölgenin ilk alışveriş ve yaşam projesi ve burada yatırım yapanların gerçekten karlı bir yatırım yaptığına inanıyorum.” dedi.

Ülkemizin bu türde uydu kentlere ve alışveriş merkezlerine çok ihtiyacı var, bizde TOKİ ve Emlak Konut olarak bunları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

63.000 m2 kapalı, 36.700 m2 kiralanabilir alanda 172 mağaza – işyeri ve 8 salonlu sinemanın yer aldığı Merkez Kayaşehir’de otel ve iş merkezide inşa edilecek.

Merkez Kayaşehir özgün mimarisiyle, peyzaj ve cephelerdeki özel taş işçiliğiyle Kayaşehir ve çevresinin buluşma noktası olarak konumlanıyor.

Bölgenin tek alışveriş merkezi olan Merkez Kayaşehir’de mağazalar açık arttırma usulü ile satışa sunulmuştu. Açık artırmada büyük ilgi gören mağazaların satışı tamamlanırken, diğer mağazalarda açık satışa sunuldu ve ulusal ve uluslararası markalar tarafından talep görüyor.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük uydu kenti Kayaşehir’de yatırımcılar için eşsiz fırsat olarak tanımlanan Merkez Kayaşehir, bölgenin tek alışveriş merkezi olarak firmalar tarafından yoğun ilgi görüyor.

DHA


Merkez Kayaşehir büyük ilgi gördü ile Benzer Yazılar:

11 Mart 2011 Saat : 8:23

Merkez Kayaşehir büyük ilgi gördü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir