Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM kuvvetli yağış, yoğun kar uyarısı!

Son Güncelleme: 29 Kasım 2017 - 9:07 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM kuvvetli yağış, yoğun kar uyarısı!
0 Paylaşımlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM tarafından hava durumu tahmin raporuna ilişkin en son değerlendirmeleri belli oldu. Peki, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM tarafından alınan hava sıcaklıklarına ilişkin en güncel veriler doğrultusunda Türkiye genelinde bugün hava sıcaklıkları nasıl seyredecek? İşte, hava durumuna ilişkin son gelişmeler…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından alınan hava durumu tahmin raporuna göre bugün; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Amasya, Tokat, Çorum, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Afyonkarahisar, Sivas, Tunceli, Bingöl, Çankırı, Çorum ve Isparta’nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Tunceli ve Bingöl’de kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya, Mersin, Adana’da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya’nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden, doğu kesimlerde güneydoğudan hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege ile Akdeniz’de kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI!

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Tunceli ve Bingöl’de kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya, Mersin ve Adana’da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya’nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI: Tunceli ve Bingöl’de görülecek kuvvetli yağışların yükseklerinde yoğun kar şeklinde görüşmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AKOM tarafından alınan hava durumu tahmin raporuna göre bugün; Hava sıcaklıklarının gün içerisinde 11-13 derece serin seyredeceği tahmin edilirken, Perşembe gününden itibaren güneyli rüzgarlar ve güneşli havanın etkisi ile hava sıcaklıklarının tekrardan mevsim normalleri üzerine (16-18 derece) yükseleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM kuvvetli yağış, yoğun kar uyarısı!

TÜRKİYE GENELİNDE HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU:

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinin yağmur yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Afyonkarahisar’ın yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün (Salı) öğle saatlerine kadar bölgenin güneyinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya, Mersin ve Adana’da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya’nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.. Yağışların ; Bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Sinop dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) Çorum, Amasya ve Tokat ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ ve Tunceli çevreleri ile zamanla batısının yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Tunceli ve Bingöl çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla kuzey ve batısı çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinden itibaren batısı ile yarın (Çarşamba) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM kuvvetli yağış, yoğun kar uyarısı! ile Benzer Yazılar:

29 Kasım 2017 Saat : 9:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü & AKOM kuvvetli yağış, yoğun kar uyarısı! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir