Mevlüt Uysal, İnovasyon ödüllerini verdi

Son Güncelleme: 7 Aralık 2015 - 9:47 0 Yorum Yazar:

0 Shares

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal İnovasyon Haftasına katıldı. Başkan Uysal, Başakşehir Living Lab bünyesinde gerçekleştirilen İnovasyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Mevlüt Uysal, İnovasyon ödüllerini verdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) İstanbul’da 4’üncü kez düzenlediği ‘Türkiye İnovasyon Haftası’ nın ikinci gününde düzenlenen İnovasyon ödül töreninde yenilikçi fikirler ödüllendirildi. Ödül törenine katılan Başkan Uysal, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ile birlikte yarışmada dereceye girenleri tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

Finalistlere ödüllerini veren Başakşehir Belediye Başkanı Uysal, Living Lab hakkında bilgiler aktardı “Başakşehir Living Lab’da herhangi bir bilim dalında yapılan bir geliştirmenin, gerçek doğal ortamında, gerçek kullanıcılarla test edildiği ve uygulandığı ortamlar bulunuyor. Projesi olan, hayata geçirme imkanı bulunmayan herkesi ücretsiz olarak destekliyor, projelerini hayata geçirme fırsatı tanıyoruz. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz İnovasyon yarışması ile de gençlerimizi yenilikçi fikirler ortaya koymaları adına destekliyoruz” dedi.

Bu sene ikincisi düzenlenen yarışmada finale, Ortaokul kategorisinde 8 proje, Lise kategorisinde 8, Üniversite kategorisinde 7 proje katıldı. Soğuk buhar etkili, güneş enerjili alternatif taşıt kliması, akülü elektrikli sandalye, elektromanyetik radyasyon avcısı gibi birbirinden yenilikçi fikirlerin sunulduğu yarışmanın finalistleri belirlendi.

Başakşehir Living Lab yenilikçi ürünlerini anlatacak

Başakşehir Living Lab, “Türkiye İnovasyon Haftası İstanbul” etkinliğinde standı ile de yer aldı. Living Lab, 05 Aralık tarihine kadar devam edecek olan hafta boyunca yenilikçi ürünlerini ziyaretçilere anlatacak. Başakşehir Living Lab; Mobil Sağlık, Presstagram, Hareketli Doku-Kinetik Kıyafet, 3D Printer gibi inovatif ürünlerini de ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

05 Aralık tarihinde son bulacak olan “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinliklerinde ‘Sınırsız İnovasyon, Sınırsız Potansiyel’ temasıyla dünyaca ünlü konukları ağırlayacak. Konferanslar, paneller, sergilerin de yer alacağı etkinlikte Workshoplar ve Eğitimler de düzenlenecek.


İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Mevlüt Uysal, İnovasyon ödüllerini verdi ile Benzer Yazılar:

7 Aralık 2015 Saat : 9:47

Mevlüt Uysal, İnovasyon ödüllerini verdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir