Microsoft, LinkedIn’i satın alıyor

Son Güncelleme: 13 Haziran 2016 - 7:29 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

0 Paylaşımlar

İş hayatının sosyal platformu olarak gösterilen LinkedIn, artık yazılım devinin çatısı altında yer alacak.

Microsoft, LinkedIn'i satın alıyor

Teknoloji ve iş dünyasında her zaman büyük ve sarsıcı gelişmeler yaşanabilir. Son haberlere göre Microsoft, 433 milyon profesyonelden oluşan ve hızla büyüyen LinkedIn’ı satın almak için 26.2 milyar dolara anlaşma sağladı. Şimdiye kadar yapılan en büyük anlaşmalardan biri olarak gösteriliyor. Bu gelişmeyle birlikte borsada LinkedIn hisseleri yükselirken, Microsoft’un hisseleri ise düştü.

LinkedIn’in Yönetim Kurulu Başkanı ve şirketin en büyük pay sahibi olan Reid Hoffman, anlaşma konusunda tam destek gördüğünü söylerken, Microsoft CEO’su Satya Nadella konuyla ilgili olarak, “LinkedIn için her zaman büyük bir hayranlığım vardı ve uzun zamandır bu konu hakkında düşünüyordum” dedi. Nadella’ya göre Jeff Weiner, LinkedIn’ın CEO’su olarak kalacak.

Microsoft’un, LinkedIn’ın daha fazla para kazanması yönünde bireysel ve organize aboneliklerin yanı sıra hedeflenen reklamların büyütülmesi yönünde planları var. Her iki şirket kurulunun oybirliği ile desteklenen anlaşmanın ve satın alma işleminin bu sene içinde resmi olarak tamamlanması bekleniyor. Anlaşmadan sonra ise Amerika başta olmak üzere, Avrupa, Kanada ve Brezilya’dan ise belirli izinlerin alınması gerekiyor. Daha sonrasında LinkedIn, Microsoft’un iş biriminin bir parçası haline gelecek.

(teknokulis).


Microsoft, LinkedIn’i satın alıyor ile Benzer Yazılar:

13 Haziran 2016 Saat : 7:29

Microsoft, LinkedIn’i satın alıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir