Murat Kurum Ev almak kolaylaştı - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

Murat Kurum Ev almak kolaylaştı

Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe, yaşanan hızlı ilerlemede emlak sektörüyle ilgili olarak yapılan yeni düzenlemelerin, Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olmasının, faiz düzenlemelerinin öneminin çok büyük olduğuna dikkat çekti.

Buna bakmak ister misiniz.
Murat Kurum Ev almak kolaylaştı
Son Güncelleme :

11 Eylül 2016 - 14:47

tanıtım ekle

Emlak Konut Genel Müdürü Kurum, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe, yaşanan hızlı ilerlemede emlak sektörüyle ilgili olarak yapılan yeni düzenlemelerin, Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olmasının, faiz düzenlemelerinin öneminin çok büyük olduğuna dikkat çekti. Murat Kurum Ev almak
Türkiye’nin, devlet eliyle cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış en önemli kampanyalarından birini düzenleyen Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, Türkyede insanların, misafirperverliği ve sahip olduğu manevi ruhun sonucu olarak farklı kültürlere, medeniyetlere yüksek tolerans ile yaklaşüğını belirtti. Kurum, “Coğrafyası, güzellikleri ve insanlarının sahip olduğu özellikleri Türkiye’yi diğer ülkelerden oldukça olumlu bir biçimde ayırmaktadır. Bu nedenle Türkiyede yaşıyor olmak eşsiz fırsatlar sunar” dedi.

Kurum, son yıllarda yasal mevzuatlardaki değişikliklerin yardımıyla, diğer ülke vatandaşlarının Türkiye sınırları içerisinde bir gayrimenkule sahip olabilmesinin çok daha kolay hale geldiğini vurgulayıp, “Uluslararası platformda büyük basanlar sağlayan ülkemiz müteahhit firmaları, dünyanın en prestijli ve en geniş kapsamlı gayrimenkul fuan olan Cityscape te de yer alarak, kapılarını tüm Körfez ülkeleri gayrimenkul yatırımcılarına açmaktadır. Yerli, yabancı birçok yatırımcının büyük ilgi gösterdiği bu organizasyon, sektörün öne çıkan projelerini sergileyerek gerçek aba ve gerçek satıcıları buluşturarak, alıcılara, projelere ait bilgileri doğrudan yetkililerden alma fırsatı vermektedir. Bu yüzden önemi büyüktür” açıklaması yaptı.

Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe, yaşanan hızlı ilerlemede emlak sektörüyle ilgili olarak yapılan yeni düzenlemelerin, Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olmasının, faiz düzenlemelerinin öneminin çok büyük olduğuna dikkat çeken Kurum, geçtiğimiz haftalarda yürürlüğe giren gayrimenkul sertifikalarına yönelik yeni tebliği bunlardan sadece bir tanesi olarak değerlendirmek gerektiğini söyledi. Kurum, hükümetin bu konu üzerinde uzun süredir çalıştığını hatırlatıp, “Biz de dahil olmak üzere çeşitli kesimlerden bu konuyla ilgili öneriler alınmıştı, ilim bu değerlendirmeler sonrasında, gayrimenkul sertifikası ihracının kolaylaşmasıyla beraber bu sermaye piyasası aracını kullanarak daha kolay proje gerçekleştirebilmenin önü açılacak. Yine, gayrimenkul fonları da nispeten son dönemde yavaş yavaş gelişen ürünlerden biri ve inanıyorum ki kısa ve orta vadede bu araç ülkemizde sıklıkla kullanılır durumda olacak” dedi. Murat Kurum Ev almak

Kurum, bu konudaki sözlerini şöyle sürdürdü: “Diğer taraftan yüksek bütçeli alt yapı yatırımları ve üretilen doğru politikalar pek çok ülkenin ilgisini Türkiye’ye kaydırmıştır. Bütün bu ilgi ülkemize yönelirken kaliteli ve avantajlı konut arzının sağlanabilmesi söz konusu ilginin talebe dönüşmesinde oldukça etkili olmuştur. Şirketlerimiz artik sadece iç pazara konut satma amacıyla çalışmıyor. Bunun yerine projelerini dış pazarlara tanıtıyor, yabancı gruplarla iletişim halinde olmaya özen gösteriyor. Kendi markasını ve Türk inşaat sektörünün gücünü, potansiyelini ve özgüvenini uluslararası platforma taşıyor. Biz Emlak Konut olarak “Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz” ismiyle sektörde çok ciddi anlamda ses getiren ve yankı bulan bir kampanya düzenledik. Kampanyada konut alıcılannın alım güçlerini rahatlatabilmek amacıyla peşinat oranlarını yüzde 20 ye indirdik, gelir paylaşımlı projelerimiz de dahil olmak üzere, satışlarımızda taksitlerimizi 120 aya çıkardık ve konut almak isteyenlere banka kredisi kullanma zorunluluğu olmadan, doğrudan Emlak Konuta borçlanabilme imkanı getirdik 7 aylık toplam satış rakamlarına 1 ayda ulaşılmışlığımız ve yoğun ilgi gördüğümüz kampanyayı 31 Aralıka kadar uzattık”

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, bir başka önemli noktanın da, borçlanma oranındaki düzenleme olduğuna değindi. Kurum, “Ttife’ye endeksli ya da aylık yüzde 0.7 vade farklı olmak üzere 2 farklı alternatif sunarak oldukça avantajlı hale getirdik. Böylece konut alıcılarının finansman yükünü azaltmayı hedefledik. Geçmişe dönük borcu olan vatandaşın yüzde 20 indirimle borcunu kapatması için de başlattığımız kampanyada, tüketiciden gelen yoğun talep nedeniyle süreyi 30 Eylüle kadar uzattık Kampanya çerçevesinde uygulamaya başladığımız bu satış yöntemleri birçok ilki banndınyor ve konut sahibi olmayı düşünenler için çok avantajlı koşullara sahip” dedi .
Kurum bu konudaki açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Buna ilaveten, önümüzdeki dönem arsa alımlarımızda kullanmak üzere 2 Milyar TLye kadar çeşitli yöntemlerle borçlanmak suretiyle fon temin edebileceğimizi kamuoyu ile paylaştık. Bu kararla arsa alımında alternatif bir kaynak sağlamayı hedefledik, önümüzdeki dönemlerde arsa alımları için farklı bir yöntemi de kullanılabilir bir hale getirmiş olduk. Başlattığımız bu kampanya adeta sektör için bir tetikleyici unsur oldu ve diğer sektör oyuncuları da benzer adımlar atmaya başladı. Görülüyor ki; küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmalara rağmen ülkemizin büyümesi devam etmekte yatırımlar aksamadan yürümektedir. Ülkemizin 2023 yılı hedefi; dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmek diyoruz. Şirketlerimizin aynı inanç ve doğrultuda çalışmalarını sürdürmesi, sektörümüzü istenilen noktaya taşımakta önemli rol oynayacaktır.’

Emlak Konut Genel Müdürü Kurum, büyük ve güvenilir projelere imza atan sekörün önemli firmalarının gelir paylaşımı modeliyle gerçekleştirdiği projelerin, son yıllarda hep önemli uluslararası organizasyonlarda yer aldığına değinerek “Fuarlarda, uluslararası yatinmcılar Türkyedek gayrimenkul sekörünün ne kadar ciddi bir yol aldığını, söz konusu projelerin kalitesi, iddiası ve estetiğiyle birlikte görmüş oldular. Ayrıca, dünyada benzeri olmayan iş modellerimiz hakkında da bilgi edinmiş oldular. Bu tanıüm ve etkileşimlerin hem projelerimize hem de ‘marka şehir İstanbul’ algısına katkılarının büyük olduğunu düşünüyorum” dedi. Dubai Cityscape gibi fuarlar çok önemli Emlak Konut Genel Müdürü Kurum, sekörün önde gelen inşaat firmalarının, Emlak Konutgelir paylaşımı projelerinde yükenicilerimiz olarak yer aldığını belirterek “Profesyonel anlamda Dubai Cityscape gibi organizasyonlara katilim gerçekeştiriyör ve projeleri özelinde tamam için ellerinden geleni yapıyorlar. Emlak Konut GYO olarak şirketlerimizin bu enerjisini destekliyoruz. Türkye’nin son yıllarda çevre ülkelerinin çekim merkezi haline gelmesini daha iyi anlayabiliriz” açıkaması yapti. Murat Kurum Ev almak

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.