Mutlu bir aile için neler yapılmalı

Son Güncelleme: 14 Ocak 2015 - 2:36 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Aile hayatında mutluluğun ve huzurun nasıl yakalanabileceği Başakşehir Söyleşileri’nde konuşuldu.

Mutlu bir aile için neler yapılmalı

Araştırmacı-Eğitmen-Yazar Mehmet Paksu, huzurun tüm fertlere yansıdığı bir aile hayatı için, İslam’ın emir ve yasaklarına riayetin önemini Ayet, Hadis ve İslam Tarihi’nden kıssalarla Başakşehirlilerle paylaştı.

Öncelikle her şeyin başında ilim gelir. İlim saadetin anahtarı, huzurun kaynağıdır. En kalıcı bilgi de dini bilgidir, diyen Mehmet Paksu; “Aslında sıkıntılar ilk insanla, ilk aile ile başlamıştır. Bütün büyük insanların karşılaştıkları sıkıntılar da hep aile olmuştur. Çünkü insan fizik ve fizik ötesinde güçlere sahiptir. Aile de bu yönde canlı bir unsurdur. Neyse ki aile ülkemizin en büyük nimetlerindir. Çünkü diğer ülkelerde bu kavram kaybolmak üzeredir. Bizlerde aile hayatının hala devam ediyor olması mutluluğu çabuk bulabilmelidir.”dedi.

Mutluluğa yatırım yapın
Hayatı bağımsız yaşamayın, omuz omuza verin, diyen Paksu; “Hedefiniz, hak rızası, hayır düşüncesi olsun. Kendinizi eşinizle ayrı düşünmeyin ben değil biz olabilmek önemlidir.Evliliklerde önce zorluklar yaşanabilir ama bunlar tecrübe kazandıkça çözümleri kolay olur ve mutluluğunuza kalıcı yatırımlar yapmış olursunuz.” dedi.


Mutlu bir aile için neler yapılmalı ile Benzer Yazılar:

14 Ocak 2015 Saat : 2:36

Mutlu bir aile için neler yapılmalı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir