Öğrencilere diş sağlığı eğitimi verildi

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2017 - 8:43 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir ilçe okul okullarında düzenlenen “Sağlıklı Nesiller Mutlu Yarınlar” projesi kapsamında 6 binden fazla öğrenciye sağlıklı beslenme, kişisel hijyen ile ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Öğrencilere diş sağlığı eğitimi verildi

Başakşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Okulları’nın geleneksel olarak ilçe ilköğretim okulu 4. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği Sağlıklı Beslenme, Kişisel Hijyen, Ağız ve Diş Sağlığı eğitimleri tamamlandı. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün, Başakşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleri ile hayata geçirilen seminerlerde, çocuklar eğlenirken öğrendi. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından verilen teorik bilgilerin ardından, Hacivat- Karagöz orta oyunu ile öğrenciler bilgilerini pekiştirdi.

24 OKULDA 55 EĞİTİM VERİLDİ

Proje kapsamında Başakşehir genelindeki 24 ilköğretim okulunda 55 seminer gerçekleştirildi. Eğitimlerden 6 binin üzerinde öğrenci faydalandı. Sağlıklı Beslenme, Kişisel Hijyen, Ağız ve Diş Sağlığı konusunda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturan eğitimlerin sonunda öğrencilere katılım sertifikası ve içerisinde diş macunu, diş fırçasının da bulunduğu hijyen seti hediye edildi.


Öğrencilere diş sağlığı eğitimi verildi ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2017 Saat : 8:43

Öğrencilere diş sağlığı eğitimi verildi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir