Okçuluğun dünyadaki merkezi İstanbul olmalı

Son Güncelleme: 30 Mayıs 2016 - 10:54 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Okçuluğun dünyadaki merkezi İstanbul olmalı
0 Paylaşımlar

Türkiye Okçular Vakfı tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Fetih Kupası yarışları kapsamında Küçükçekmece Belediyesi dünyaca ünlü okçuları ağırladı.

Türkiye Okçuluk Vakfı ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Uzun Menzilli Okçuluk Yarışları Halkalı TOKİ Bezirganbahçe Konutları karşısındaki alanda ilk defa gerçekleştirildi.

Okçuluğun dünyadaki merkezi İstanbul olmalı

Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği Uzun Menzilli Okçuluk Yarışlarında Türkiye Okçular Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan yayı eline alarak, ‘Ya Hak’ nidasıyla yarışlarının ilk ok atışını gerçekleştirdi.

Protokol üyelerinin de ok atışı yaptığı yarışlarda, Macar sporcu Joszef Monuş ile Slovakyalı Peter Bogar gibi dünyaca ünlü sporcular da yer aldı.

“İSTANBUL OKÇULUĞUN DÜNYADAKİ MERKEZİ OLMALI”

Etkinlik alanında açıklamalarda bulunan Türkiye Okçular Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan, “Yarın Okmeydanı’nda 4’üncü Fetih Kupamızın finalini yapacağız, bugün ise burada menzil atışlarının burada bitireceğiz. 44 ülkeden 450’nin üzerinde sporcu katıldı.

Bu yarışlarda geleneksel ve olimpik alanda makaralı ve klasik olarak müsabakalar düzenlendi. Dünyada bu alanda geleneksel ile olimpiği birleştiren en büyük turnuvayı düzenliyoruz.

Okçuluk vatandaşlar tarafından daha çok tanınmasını istiyoruz. Çünkü, bu güne kadar okçulukla tanışan bütün gençler okçuluğa çok ilgi gösteriyorlar, çünkü, okçuluk bizim hem ata sporcumuz, hem milli sporumuz.

Gereken ilgiyi görmüyor ama son yıllarda yapılan etkinliklerde görüyoruz ki yapılan yarışlarda hemen başarılı olanları belirleyebiliyoruz.

İnşallah Türkiye’de İstanbul okçuluk alanında dünyadaki merkezi olmalı. Çünkü, İstanbul’un hak ettiği yer, eskiden öyleydi. Biz Okçular Vakfı olarak bu konudaki çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“ATA SPORLARIMIZIN ALTINDA DERİN BİR MANEVİYAT VAR”

Uzun Menzilli Okçuluk Yarışlarına ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz, yarışların yapıldığı sırada açıklamalarda bulundu.

Okçuluk sporunun Peygamber efendimiz zamanında bu yana devam ettiğini söyleyen Başkan Karadeniz, “Küçükçekmece Belediyesi ve Okçular Vakfı’nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu bu etkinliğin fethin bir gün öncesine gelmesi hepimizin için anlamlı oldu.

Okçuluk bizim ata sporumuz ve gerçekten de okçuluk kaba güç göstergesi değil, içerisinde derin anlamlar yatıyor. Çünkü, Peygamber Efendimizden bu güne kadar okçulukla alakalı birçok hikaye dinledik.

Peygamber efendimizin zamanında okçular tepesinin bir sadakat tepesi olduğunu ve önemini öğrendik ata sporlarımızın gelişmesi hepimiz için kıymetli, çünkü ata sporlarının altında derin bir maneviyat var” diye konuştu.


Okçuluğun dünyadaki merkezi İstanbul olmalı ile Benzer Yazılar:

30 Mayıs 2016 Saat : 10:54
  SPOR

Okçuluğun dünyadaki merkezi İstanbul olmalı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir