Okul Bitmeden İş İmkanı Sağlanıyor - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

2 Aralık 2023 - 17:43

Okul Bitmeden İş İmkanı Sağlanıyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsünde sürecek olan etkinliğe katılım sağlayan sektörün önde gelen firmaları stant kurdu.

Son Güncelleme :

26 Nisan 2016 - 18:32

Okul Bitmeden İş İmkanı Sağlanıyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsünde sürecek olan etkinliğe katılım sağlayan sektörün önde gelen firmaları stant kurdu. Okul Bitmeden İş İmkanı

Mezuniyet sonrası çalışacakları meslekler ile ilgili öğrencilerin deneyim kazanmaları amaçlanan etkinlikte, birçok firma stant kurarak sektörlerin öğrencileri, öğrencilerinde sektörleri tanıması sağlandı. Okul Bitmeden İş İmkanı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliğin açılışına, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli ve İŞKUR İl Müdürü Muammer Coşkun’un yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli ve İŞKUR İl Müdürü Muammer Coşkun’un ardından Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal açılış programında bir konuşma gerçekleştirdi.

“SEKTÖRÜN EN BÜYÜK SIKINTISI DENEYİMLİ ELEMAN BULMAK”

Üniversitelerinde yaptıkları etkinlikle beraber önceliklerinin öğrencilere deneyim kazandırmak olduğunu söyleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, şunları söyledi:

“Öğrencilerin sektörü tanıması, sektörün de öğrencileri tanıması açısından Kariyer Haftası gerçekten bizim için çok önemli. Sektör sahiplerinin ciddi bir şekilde kaliteli, kalifiyeli, başarılı, çalışkan ve deneyimli çalışanlara ihtiyacı var. Üniversite olarak bize düşen vazife de sektörleri tanıyıp onların istediği kalifiyedeki insanı yetiştirmek. Kariyer Haftası ile bizler de öğrencilerimiz için bu amaçlarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İşveren ve işçinin bir arada olduğu bir platform oluşturarak artık Türkiye’ye üreten bir nesil kazandırmak, dışa bağımlılığı azaltmak istiyoruz. Bu sayede Türkiye’nin dünya liderliğine doğru adımlarını daha da hızlı atmasını sağlamış olacağız.”

Abdülkadir Gayretli öğrencileri çeşitli alanlarda aktif hale getirdiklerini de vurgulayarak, “Gelişim Üniversitesi olarak öğrencilerimizden proje yapmalarını öneriyoruz. Projeyle birlikte öğrenci artık hem bir şeyler yapabiliyor olduğunu gösteriyor hem de kendine olan özgüvenini geliştiriyor. Bunların yanı sıra aslında üretken ve aktif olmasını da sağlamış oluyoruz. Öğrencilerimize maddi olarak da katkı sağlamak için, yapılan projeleri ya satın alıyoruz ya da şirketlere sunuyoruz. Gençlerimize okurken hem ulusal hem de uluslararası destek vermemizin yanı sıra kendi işlerini de kurmaları için imkan veriyoruz. Bu sayede en azından mezun olduktan sonra işsizlik problemi ile karşı karşıya kalmamış oluyorlar” diye konuştu.

“GENÇLERDEN BEKLENTİMİZ ÇOK BÜYÜK”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da etkinlikle alakalı olarak şunları söyledi: “Kariyer Haftası ile öğrencilere hedef koyma, hedeflerini gerçekleştirebilme adına biz de belediyedeki tecrübelerimizi aktaracağız. Üniversitelerin verdikleri eğitimin yanı sıra hayata atılma ile ilgili bu şekilde değişik programlar yapması gayet güzel. Öğrenciler için de bu tür etkinliklerle beraber okulda öğrendikleri teorik bilgilerin yanı sıra hayata dair bir şeyler öğrenmeleri onlar için çok yararlı olacaktır. Ülkemiz eğer daha iyi noktalara gelecekse bu gençlerle olacaktır bu yüzden onlardan beklentilerimiz çok büyük.”

“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ HAYATA DOLU DOLU HAZIRLAMAK”

Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, bu tarz etkinliklere katılarak İŞKUR’un öğrenciler için yaptığı imkanları onlara daha rahat ulaştırdıklarını dile getirerek, “Bugün buradaki farklı sektörler aslında önümüzdeki 25 yıla damgasına vuracak olan gençlerle tanışma ve işbirliği yapma imkanı elde edecek. Öğrenciler de aynı zamanda okuldan mezun olduktan sonraki çalışacakları alanları tanımış olacaklar. Bu konuda da İŞKUR’un öğrencilere sunmuş olduğu bazı olanaklar var. Okuldan boşta kalan zamanlarında çalışmak istediği işletmeye gidip işi öğrenmek istediği takdirde her katıldığı gün için 50 TL cep harçlığını 30 gün üzerinden de sigortalarını İŞKUR karşılıyor. Bu sayede öğrenciler hem kendini geliştiriyor hem de bir gelir elde etmiş oluyor. Bu yüzden bu bilinci arttırmak için bu tür faaliyetlere katılım sağlıyoruz hatta özel üniversitelerin büyük bir çoğunluğunda da İŞKUR Kariyer hizmet noktaları oluşturduk. Amacımız öğrencilerimizin hayata başlarken daha dolu dolu olmasını sağlamak” dedi.

Dört gün sürecek Kariyer Haftasında katılımcılara organizasyonun son günü katılım belgesi verilecek.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Buna bakmak ister misiniz..
Buna bakmak ister misiniz..