Okul Kantinleri Çok Pahalı

Son Güncelleme: 30 Eylül 2016 - 11:57 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir‘de velilerden gelen bildirimler üzerine okul kantinlerini ziyaret ettik. Daha çok ücretler konusunda şikayet edilen okul kantinlerinde durumu yerinde gözlemledik.

Okul Kantinleri Çok Pahalı

Öğrencilere satış yapan okul kantinleri uygun fiyat belirlemesi veya en azından piyasa fiyatına satış yapması beklenirken ürünleri pahalı satmaları velilerin dikkatini çekti. Başakşehir Belediyesi okulların açılmasıyla birlikte ilçe genelinde faaliyet gösteren okul kantinlerini denetime başladı. Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü denetimlerde mutfak hijyeni, muhafaza ve depolama hijyeninin yanı sıra personel ve ürünlerin sağlık kurallarına uygunluğu da kontrol ediliyor.

Tüm kantinler denetlenecek

Başakşehir ilçesinde yeni açılan 19 okulla birlikte toplamda 70 okul eğitim vermeye başladı. Eğitim kurumları bünyesindeki kantin ve yemekhane gibi gıda işletmeleri sıkı denetimden geçirilerek çocukların sağlıklı yiyecek ve içecekler tüketmeleri sağlanıyor. Denetimler yıl içerisinde iki kere gerçekleşecek.” Başakşehir Belediyesi kantinleri sadece sağlık açısından değil ürünlerin fiyatları konusunda da denetlemelidir. Piyasa da 1 TL. ye satılan ürün okul kantininde 1.5 TL. ye %50 zamlı satılması akla “öğrenciler üzerinden bir soygun mu yapılıyor?” sorusunu getiriyor. Öğrenci söz konusu olduğunda indirim yapması beklenen kantinlerin bu fiyatları tepki çekiyor.

Toplumumuzda öğrenci olunca zekat bile verildiği bilinmektedir. Ancak Okul kantinlerinin bu fahiş fiyatlarına yetkililerin dur demesi gerekmektedir.

Okul idarelerine durumu aksettirdiğimiz de bizi ilgilendirmez şeklinde vurdum duymaz davrandıklarını gördük. Sanki kantin işletmecileri oraya okul idare tarafından yerleştirilmemiş gibi bir tavır takınıyorlar. Okul idaresi ile aile birlikleri kantinden alacakları üç kuruş para karşılığında öğrenciler üzerinden velileri soymaya çalışıyorlar.

Bu uygulamanın imam hatip liseleri de dahil aynı olması velileri rahatsız etmiştir.


Okul Kantinleri Çok Pahalı ile Benzer Yazılar:

30 Eylül 2016 Saat : 11:57

Okul Kantinleri Çok Pahalı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir