“Okul Servisleri ve Kantin Konusunda Duyarlı Olunmalı”

Son Güncelleme: 27 Kasım 2012 - 8:55 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okullar açılırken servisler, kantinler, kırtasiye ve giyim konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

"Okul Servisleri ve Kantin Konusunda Duyarlı Olunmalı"Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okullar açılırken servisler, kantinler, kırtasiye ve giyim konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurguladı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (Tesk) Genel Başkanı Bendevi Palandöken17 Eylül 2012 Pazartesi günü yeni eğitim ve öğretim yılının ülke genelinde açılacağını belirterek, okullar açılırken servisler, kantinler, kırtasiye ve giyim konusunda herkesin duyarlı olmasını istedi.

Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı yazılı açıklamada 17 Eylül’de başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve sektörde hizmet vererek katkıda bulunacak olanlara başarı dileyerek TŞOF tarafından yayınlanan kurallara tüm şoförlerin uymasını velilerinde bu kurallara dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

-“SAĞLIKSIZ YİYECEKLERE DİKKAT”-

17 Eylül Pazartesi günü 2012- 2013 Eğitim ve öğretim döneminin başlaması nedeniyle yazılı açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken şunları kaydetti:

“Bu eğitim ve öğretim döneminde 15 milyonun üzerinde öğrenci okula gidecektir. Geleceğimizin güvencesi ve teminatı olan çocuklarımızın sağlıklarının korunabilmesi, sağlıklı beslenme bilinçlerinin güçlendirilmesi, olabilecek gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıklar, yetersiz ve dengesiz bağlı hastalıklar ile şişmanlığı önlemek için gerekli tedbirler alınmalıdır. Bizim esnafımız kendi yemediğini müşterisine satmaz. Bunun içinde tüm okul idarelerinin okul kantinlerine, okul çevresinde açıkta seyyar satıcılar vasıtasıyla öğrenci sağlığını olumsuz yönde etkileyen ürünleri satanlara dikkat etmelidir. Sonra kantincilerimiz suçlanmamalıdır.”

-“AÇIKTA SATILAN GIDALARA DİKKAT”-

Palandöken, okullar açılmadan mevcut kantinlerin hijyenik hale getirilmesini ve açılacak olanlarında hijyenik ortamlarda faaliyet göstermelerinin sağlanması için okul idarelerine büyük görevler düştüğünü belirtti. Üretiminin, ne olduğu belli olmayan ürünlerin satılmaması için gerekli önlemlerin alınmasının önemine dikkat çeken Palandöken, “Son derece önem arz etmektedir. Ayrıca, okul çevresinde yuvalanmakta olan ve çocuklarımızı kötü alışkanlıklara yönelten kötü niyetli kişilerden korunması için emniyet güçlerinin gerekli tedbirleri almaları kaçınılmazdır” dedi.

“KORSAN SERVİS ARAÇLARINA DİKKAT”

Okul servis araçlarının öğrenci velileri ve okul idareleri tarafından sürekli denetlenmesi gerektiğini vurgulayan Palandöken açıklamalarını şöyle sürdürdü:

-Öğrenci velileri ve okul idarecileri okul servis araçlarının temiz, bakımlı, güvenli ve her 6 ayda bir düzenli bakımının yapılıp yapılmadığına dikkat etmelidirler. Servislerde rehber personel bulunmayan okul servis araçları mutlaka Servis Araçları Odasına bildirilmelidir.”


“Okul Servisleri ve Kantin Konusunda Duyarlı Olunmalı” ile Benzer Yazılar:

27 Kasım 2012 Saat : 8:55

“Okul Servisleri ve Kantin Konusunda Duyarlı Olunmalı” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir