‘Okuldan gelip hemen uyuyan çocuğa dikkat’

Son Güncelleme: 25 Ağustos 2016 - 7:31 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Esenler’de kadınlara yönelik eğitici seminer veren Psikolog Yücel Sirkeci, “Okuldan gelip hemen uyuyan çocuk gün içinde bir hata yapmış olabilir ve suçluluk duygusuyla uyuyabilir” dedi.

'Okuldan gelip hemen uyuyan çocuğa dikkat'

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ilçedeki kadınlara yönelik eğitici seminerler dizisi Çarşamba Seminerleri’nde Psikolog Yücel Sirkeci, Esenlerli kadınlara bir seminer verdi. Hacı Lütfiye Gürses Bilim Parkı’nda düzenlenen programda Sirkeci, kadınlara “Çocuklarda Özgüven Gelişimi” konusunu anlattı.

Çocukla iletişim kurarken dikkat edilmesi gerekenleri aktaran Psikolog Yücel Sirkeci, “Çocuğun benlik saygısını kazandıracak dil kullanmalıyız. Olumlu duyguları paylaşmalı ve takdir ettiğimizde bunu göstermeliyiz. Çocuğumuzu koşulsuz kabul etmeli ve ona sorumluluklarını da öğretmeliyiz. Bunlar çocuğun özgüvenli olmasını sağlar” dedi.

Çocuğun özgüvenli yetişmesi için onu iyi tanımak gerektiğini belirten Sirkeci, “Okuldan gelip hemen uyuyan çocuk gün içinde bir hata yapmış olabilir ve suçluluk duygusuyla uyuyabilir. Çocuk bu davranışı, kendini herhangi bir sebeple kötü hissettiği için de yapıyor olabilir. Çocuğunuzu tanıyın. Onu dinleyin ve hareketlerinin sebebini anlayın. Evde herkesin birbirine güvenebileceği bir ortam oluşturun ve çocukta, bir hatası bile olsa onu dinleyeceğiniz ve yönlendireceğiniz algısı oluşturun. Çocuğa, örnek olarak özgüven aşılarsınız” diye konuştu. Sirkeci, programın sonunda kendisine yöneltilen soruları cevapladı.


‘Okuldan gelip hemen uyuyan çocuğa dikkat’ ile Benzer Yazılar:

25 Ağustos 2016 Saat : 7:31

‘Okuldan gelip hemen uyuyan çocuğa dikkat’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir