Okulların Çevre düzenlemesi Yapılıyor

Son Güncelleme: 17 Ocak 2015 - 9:35 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir okullarında çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Başakşehir Belediyesi ilçe okul bahçelerinde genel bakım, ağaç budama ve kent mobilyalarında tamir çalışmalarını sürdürüyor.Okulların Çevre düzenlemesi Yapılıyor
Yapılan çalışmalarda okul bahçelerindeki ağaçlar budanıyor, herekleme yapılıyor. Basketbol, futbol sahalarındaki kent mobilyaları tamir ediliyor.

Yaklaşan sömestr tatili ile birlikte Başakşehir Belediyesi ilçe okullarında çevre düzenleme ve spor alanlarındaki kent mobilyalarında tamir çalışmalarına hız verdi. Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar tüm ilçe okullarında sistemli bir şekilde devam ediyor. Eğitim kurumlarının talepleri ve müdürlük elemanlarının tespitleri sonucu işlem yapılacak alanlar ve eksikler belirleniyor. Sonrasında ise okul bahçelerinde yer alan ağaçların dalları mevsim gereksinmelerine uygun olarak budanıyor. Ağaçlar yine kış şartlarına uygun olarak hereklenerek, gübreleniyor. Bahçe içersindeki yabani otlar temizlenerek işlem sonlandırılıyor.

Kent mobilyaları yenileniyor

İlçe genelinde eş zamanlı olarak yürütülen çevre düzenleme çalışmalarında aynı zamanda okul bahçelerinde yer alan basketbol, futbol sahalarındaki kent mobilyaları tamir ediliyor. Öğrencilerin sahaları daha verimli ve konforlu kullanmaları amacıyla sürdürülen çalışmalarda tespitlerin akabinde müdürlük personelleri spor aletlerinin gerekli eksiklerini tamamlıyor, işlevini yitiren kent mobilyaları değiştiriliyor.

Tüm ilçe okullarında yürütülen çalışmalar periyodik olarak devam edecek.


Okulların Çevre düzenlemesi Yapılıyor ile Benzer Yazılar:

17 Ocak 2015 Saat : 9:35

Okulların Çevre düzenlemesi Yapılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir