Onurkent'te 5 bin 196 Tapu Dağıtıldı - Kayaşehir İstanbul

Onurkent'te 5 bin 196 Tapu Dağıtıldı - Kayaşehir İstanbul

Onurkent’te 5 bin 196 Tapu Dağıtıldı

Başakşehir’de toplu konutların yapıldığı, yerleşimlerin başladığı 90’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar belirsizliğini sürdüren tapu sorunu ilçenin genelinde Başakşehir Belediyesinin aktif olarak verdiği desteklerle son buluyor. 

Bu haber 16 Mayıs 2013 - 10:22 'de eklendi ve 170 kere okundu kez görüntülendi.

Başakşehir’de hak sahipleri tapularına kavuşuyor. Başakşehir’de toplu konutların yapıldığı, yerleşimlerin başladığı 90’lı yıllardan 2000’li yıllara kadar belirsizliğini sürdüren tapu sorunu ilçenin genelinde Başakşehir Belediyesinin aktif olarak verdiği desteklerle son buluyor.  Onurkent’te

Kooperatiflerin hak sahiplerine tapularını veremeyecek duruma gelmelerinden kaynaklanan sorunlar birer birer aşıldı.

 

Dağıtılan tapular Onurkentlileri sevindirdi

Gecekondu önleme bölgesi olarak ilan edilen, yıllar boyunca tapu sorunu ile uğraşan Onurkentliler bu önemli sorunun çözüme kavuşması ile büyük sevinç yaşadılar.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın çözüm önerisiyle 2010 yılında üst birlik yönetimine giren Meclis üyesi Sinan Çelikkol, Onurkent‘te yaşanan tapu sorununa el atarak, sorunu nihayete erdirdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Başakşehir İlçesi’nin temelleri yeni atılırken, Onurkent’in tapu sorununun mutlaka ele alınacağını ve mümkün olan en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağı sözünü vermiştik. Şahintepe’den sonra Onurkent’te de binlerce tapuyu sahiplerine verdik” diyerek 15 yıldır, 5 bin‘den fazla  konutun bulunduğu, 22 bin’den fazla kişinin yaşadığı Onurkent’in hak ettiği değere ulaşabilmesi için yeni parklar ve bir anaokulu kazandırdıklarını söyledi.

Üst birlik yönetimi ile uyumlu çalışma sonuçlarını verdi

Başakşehir Belediyesinin imar planlarını yeniden gözden geçirerek küçük büyük her planın ayrıntılı bir şekilde yeniden incelenmesi ile 1/ 5000 ve 1/1000 ‘lik planların yeniden yapılandırıldı.

Oturumları yapılan binaların tek tek yeniden projeleri çizdirilerek, değişiklikler yeni ruhsatlara işlendi.  Belediye tarafından hızla çıkarılan ruhsatlarla kat irtifakları kurularak, tapu alma sürecine gidildi.

Tapu Sorunu 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde çözüldü

2009 yılında göreve gelen Başakşehir Belediyesi 2010 yılında üstbirlik başkanlığına Sinan Çelikkol’un gelmesi ile tapu sorununa el atıldı. 2011 yılında da yapılan bir toplantıda Onurkentlilere 233 dairenin tapusu verilerek sorunların zamanla sona ereceğinin sinyali verilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.