‘Orhan Gazi’ Bugün Başakşehir’de seyircilerle

Son Güncelleme: 9 Nisan 2015 - 11:18 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • ‘Orhan Gazi’ Bugün Başakşehir’de seyircilerle
0 Paylaşımlar

Yönetmenliğini İsmail Yeşilbağ’ın yaptığı ‘Orhan Gazi’ tiyatro oyunu 9 Nisan (yarın) Başakşehir’de seyircilerle buluşuyor. Oyuna katılım ücretsiz.

'Orhan Gazi' Bugün Başakşehir'de seyircilerle

Sahneye koymuş olduğu tarihi tiyatro oyunlarıyla tanıdığımız yönetmen İsmail Yeşilbağ yine tarihi bir oyunla, özellikle televizyon dizilerinde yanlış tanıtılan Osmanlı padişahlarının en önemlilerinden devletin kurucusu Osman Gazi’nin oğlu Orhan Gazi’nin dönemini konu alan “Kuruluş Orhan Gazi” ile karşımıza çıkıyor.

Şubat ayında sahnelenmeye başlanan ve Ahmet Yeşilbağ, Atilla Ozan, Fazıl Ender Uzun, Mustafa Yeşilbağ, Emin Bayram, Atlıhan Çetinkaya, Fatih Yeşilbağ ve Sedat Baş gibi oyuncuların rol adlığı oyun İ.B.B.’nin organizasyonu ile İ.B.B.’ye ait Başakşehir 2.etaptaki kültür merkezinde yarın akşam (09.04.2015) saat 19.55 de oynanacaktır.

Oyunla ilgili görüşlerini aldığımız Yeşilbağ; ‘Türk milletinin ecdadını, atalarını kısacası Osmanlıyı doğru kaynaklardan öğrenebilmesi için Osmanlı devletin deki padişahların amaçlarının televizyonlarda gösterildiği gibi harem olmadığı asıl niyetlerinin Allah rızasını kazanmak olduğunu vurgulamak ve tarih bilincini canlı tutmak olduğunu söyledi. Ayrıca oyunumuza olan desteklerinden dolayı kültür bakanımız Sayın Ömer Çelik beye ve İ.B.B kültür daire başkanlığına bir kez de sizin aracılığınız ile teşekkür etmek istiyorum.’ dedi. Oyuna katılım ücretsizdir.


‘Orhan Gazi’ Bugün Başakşehir’de seyircilerle ile Benzer Yazılar:

9 Nisan 2015 Saat : 11:18

‘Orhan Gazi’ Bugün Başakşehir’de seyircilerle Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir