Otogaza yeni zam kapıda!

Son Güncelleme: 2 Kasım 2017 - 10:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Geçtiğimiz gün yapılan benzin ve motorin çifte zammından sonra, bir zamın daha kapıda olduğu duyuruldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) gelen açıklamaya göre; otogaza 6-7 kuruş aralığında zam yapılacak. Peki, otogaz zammı ne zaman gelecek? Güncel otogaz fiyatı kaç TL olacak?

Otogaza yeni zam kapıda!

Geçtiğimiz günlerde yapılan benzin ve motorin zamlarından sonra, araç sahiplerini üzecek bir zamın daha geleceği duyuruldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) açıklamasına göre yeni otogaz zammı 2 Kasım 2017 tarihinden itibaren işleyecek. Yeni otogaz zammıyla beraber, otogaz fiyatı 6-7 kuruş artış gösterecek. Peki, güncel otogaz fiyatları kaç TL? Otogaz zammıyla beraber zamlı otogaz fiyatı ne kadar olacak?

2 KASIM’DA ZAM GELİYOR!

Dolar ve petrolde meydana gelen artışa müteakiben gelen benzin ve motorin zammından sonra gelecek otogaz (LPG) zammıyla alakalı Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) gelen açıklamada “2 Kasım 2017 Tarihinden geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı Otogaz da 6-7 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Benzin ve Motorinde ise fiyat değişikliği beklenmemektedir” ifadelerine yer verildi. Bir hafta içinde gelen ikinci zamda benzin fiyatlarında 12 kuruş, motorinde ise 17 kuruş fiyat artışı olmuştu.

YENİ ZAM 4.5 MİLYON LPG’Lİ ARACI ETKİLEYECEK

Yeni fiyat artışı ile beraber araç nüfusunun da çoğunluğunu kaplayan LPG’li araçların Türkiye’de 4.5 milyona ulaşması bilgisi dikkat çekti. Ağustos ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı 11 milyon 802 bin 713 adet otomobilin yüzde 38,6’sı yani 4 milyon 555 bin 848 tanesi LPG’li olduğu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yapılan derlemeye göre ortaya çıktı.

GÜNCEL OTOGAZ FİYATLARI KAÇ TL?

İstanbulda 3.33- 3.34 TL civarında ve Ankara’da ise 3.32’ler seyreden otogazın, 2 Kasım’da yapılacak zam sonrasında, 3.40 TL civarlarında seyretmesi bekleniyor. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan gelen açıklamaya göre, benzin ve motorinde yeni bir zammın olmadığı belirtildi.


Otogaza yeni zam kapıda! ile Benzer Yazılar:

2 Kasım 2017 Saat : 10:06

Otogaza yeni zam kapıda! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir