Otomobil’i şarj eden yollar geliyor

Son Güncelleme: 25 Temmuz 2017 - 10:16 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Otomobilinizi seyahat esnasında şarj etmeye ne dersiniz? Önümüzdeki on yıl içinde elektrikli araçlar kablosuz bağlantıyla yolda şarj edilebilecek! Böylece vakit kaybı da yaşanmamış olacak.

Otomobil'i şarj eden yollar geliyor

Otomotiv dünyasındaki değişimler baş döndürücü bir hızda devam ediyor. Markaların bir bir açıkladıkları elektrikli modellerinin yanı sıra ülkeler de hem yollarını hem mevzuatlarını bu yeni duruma adapte etmeye çalışıyor.

Öte yandan mevcut otobanların gelecekte elektrikli Otomobillerin ihtiyaçlarını karşılayacak seviyeye gelmesi için de gerekli çalışmalar yürütülüyor. Gelecek on yıl içinde ortaya çıkacak olan teknolojik yeniliklerle birlikte yollara döşenecek olan kablosuz bağlantılı cihazlar otomobilleri şarj edebilecek.

Bu konuda ön ayak olanlardan biri de Amerikan menşeli yüksek teknoloji şirketi Qualcomm. Şirket bu konudaki çalışmalarını hızlandırmış durumda.  Yol yapım şirketlerinin de yakın bir gelecekte zemine asfalt ile birlikte elektrikli yastıklar döşeyecek teknolojilere geçmeleri bekleniyor. Böylelikle sürücüler, seyahatleri sırasında durmak zorunda kalmadan otomobillerini şarj edebilecek.

Renault Elektrikli Araçlar mühendisi Virginie Maillard, gelecek on yılda yaşanacak bu tip yeniliklerin arkasında kalmamak adına markaya ait otomobillerin kablosuz şarja uygun bir şekilde üretileceğini açıkladı. Bu bağlamda 2020’li yılların ilk yarısında çıkması planlanan Renault Zoe modelinin bu özellikle donatılacağı açıklandı.

Elektrikli otomobil tekonolojisine geçme konusunda oldukça istekli olan Fransa’nın yollarında bu teknolojiyi ilk kullanan ülkelerden olması bekleniyor.

 


Otomobil’i şarj eden yollar geliyor ile Benzer Yazılar:

25 Temmuz 2017 Saat : 10:16

Otomobil’i şarj eden yollar geliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir