Park ve Bahçeler Temizleniyor

Son Güncelleme: 14 Haziran 2014 - 9:13 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Çocukların vazgeçilmezi, annelerin ise ‘hastalık bulaşır mı’ endişesi taşıdığı çocuk parkları konusunda, ebeveynlerin içini rahatlatan haber Başakşehir Belediyesi’nden geldi.Park ve Bahçeler Temizleniyor
Yeşil alan ve parkları ile İstanbul’un nadir güzelliklerini bünyesinde barındıran Başakşehir’de ilçe belediyesi annelerin korkulu rüyası çocuk parklarının daha hijyenik olması için bir dizi çalışma başlattı. Kuş, böcek, sokak hayvanlarının teması ile hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içersindeki oyuncaklar, ekipmanlar Başakşehir Belediyesi tarafından dezenfekte ediliyor. Üstelik kullanılan tüm temizlik ürünleri organik.

Her şey çocukların sağlığı için

“Her şey Çocuklarımız için” sloganıyla, şimdiye kadar yapılan rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasında; Başakşehir Sular Vadisi, Bahçeşehir Doğa Parkı (Gölet) başta olmak üzere ilçedeki 74 parkın ve süs havuzlarının hijyeni organik ürünlerle sağlanıyor.

Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen hijyenik temizlik çalışmasında uzman, profesyonel ekipler belirlenen çocuk parkı ve havuzlarda detaylı hijyen çalışması gerçekleştiriyor.

Parklar organik ürünlerle temizleniyorkayasehiristanbul.net

Çocukların daha hijyenik alanlarda vakit geçirebilmesi ve anne babaların daha huzurla bu alanları kullanabilmeleri için geliştirilen çalışma ilçede program dahilinde gerçekleştiriliyor.

Temizliği yapılacak park alanı içersindeki oyun ekipmanları ve süs havuzları için klinik testlerden geçmiş, 12 farklı temizlik ve hijyen ürünü kullanılıyor. Bu ürünlerin ise insan ve doğaya herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor.

Anne babaların içi rahat olsun

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, her alanda örnek olan ilçenin sağlıklı yaşam konusunda da örnek olacağını belirtti. Başkan Uysal: “Tertemiz ve yemyeşil Başakşehir” ideali ile çıktığımız yolda Başakşehir’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını Avrupa normlarının üzerine çıkardık. İlçemiz yeşil alanları kadar parkları ile de İstanbul’un gözbebeği. Ebeveynlerimizin belki de en büyük endişesi çocuk parklarının hijyenidir.

Vatandaşlarımızın bu alanları korkusuzca, güvenle kullanabilmelerini istiyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın oynadığı parkları ve ekipmanlarını doğaya zarar vermeyen temizlik ürünleri ile temizliyoruz ve hijyenini sağlıyoruz. Başakşehirli anne babalar gönül rahatlığıyla ilçe parklarını kullanabilirler, içleri rahat olsun.”


Park ve Bahçeler Temizleniyor ile Benzer Yazılar:

14 Haziran 2014 Saat : 9:13

Park ve Bahçeler Temizleniyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir