Prens o paraya inanmıyor!

Son Güncelleme: 25 Ekim 2017 - 9:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Suudi Milyarder yatırımcı Prens El Velid bin Talal, Bitcoin`in eninde sonunda piyasalarda Enron`un çöküşü gibi bir etki yaratacağını iddia etti.

Prens o paraya inanmıyor!

Suudi Milyarder Prens El Velid bin Talal, bitcoin konusunda karamsar açıklama yapan uzmanlar arasına katılarak, rekor üstüne rekor kıran dijital para biriminin bir balondan ibaret olduğunu iddia etti.

El Velid, CNBC televizyonunda katıldığı bir programda “Ben bu bitcoin denen şeye inanmıyorum. Benim düşünceme göre bitcoin bir gün patlayacak. Aslına bakarsanız bu sonuçları açısından Enron benzeri bir durum olacak. Bitcoin bana mantıklı gelmiyor. Bu nesne herhangi bir düzenlemeye tabi değil, her hangi bir kontrol altında değil, herhangi bir üst yönetim mekanizması ya da bir merkez bankasına bağlı değil” ifadelerini kullandı.

JPMorgan Chase & Co. CEO’su Jamie Dimon da daha önce yaptığı bir açıklamada bitcoini bir sahtekarlık olarak değerlendirmiş ve “herhangi bir çalışanının bu para biriminde işlem yaptığını tespit edersem bu çalışanı “aşırı salaklık nedeniyle işten atarım” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalar sonrasında bitcoin sert düşmüş ancak JPMorgan’ın bu düşüşler sırasında yüklü bitcoin aldığı iddia edilmişti.

Bu yıl yüzde 500 değer kazanan bitcoin cumartesi günü 6.100 dolar ile tarihi zirvesini yenilemişti. Bitcoin şu sıralar günlük bazda yüzde 3,35 düşüşle 5.710 dolardan işlem görüyor.


Prens o paraya inanmıyor! ile Benzer Yazılar:

25 Ekim 2017 Saat : 9:24

Prens o paraya inanmıyor! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir