Ramazan Kayan: Kardeşliğimize format atmalıyız

Son Güncelleme: 14 Temmuz 2013 - 3:07 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kayaşehir etkinlik alanındaki Ramazan programına katılan Yazar, Ramazan Kayan “Günaha batmış ve ateş çukurunun etrafında yürüyen kardeşlerimiz var, onlar için hiçbir şey yapmayan biz bu gün kardeşliğimize format atmalıyız” dedi.

Ramazan Kayan: Kardeşliğimize format atmalıyız

Ramazan ayında renkli görüntülere sahne olan Kayaşehir, bu akşamda eğlenceli çocuk etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Çocuklar birbirinden farklı yarışmalarla doyasıya eğlendi.

Sofralarımıza otururken Suriyeli anneleri düşünmeliyiz
Ürdünlü Hafız Cafer Ebu Hamad’ın Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından sahne alan yazar Ramazan Kayan konuşmasında, İslam coğrafyasının acı çeken ülkelerinin dramına değindi. Yazar Kayan “Bu gün Mısır, Suriye, Filistin, Arakan gibi İslam ülkelerinde kardeşlerimiz zulme uğruyor. Suriye’deki anneler bu Ramazan ayında çocuklarına çok zor şartlarda yemek bulmaya çalışıyorlar. Biz sofralarımıza otururken Suriyeli kardeşlerimizin içinde bulundukları zorlukları düşünerek oturmalıyız” dedi.

Zor durumda olan kardeşlerimize karşı paylaşımcı olmalıyız
İnsanın merhamet duygusuna ve paylaşma hissine sahip olması gerektiğini belirten yazar Kayan konuşmasını “Ramazan Ayı kardeşliğimizin pekiştiği bir ay olmalı. Tüm kaprislerimizi yenmeli ve yeryüzündeki tüm kardeşlerimiz için merhamet sahibi olmalıyız. Zor durumda olan kardeşlerimize karşıda paylaşımcı olmalıyız” şeklinde sürdürdü.


İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Ramazan Kayan: Kardeşliğimize format atmalıyız ile Benzer Yazılar:

14 Temmuz 2013 Saat : 3:07

Ramazan Kayan: Kardeşliğimize format atmalıyız Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir