Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de

Son Güncelleme: 21 Mart 2013 - 12:04 3 Yorum Yazar:

 • Anasayfa
 • Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de
0 Paylaşımlar

Başakşehir Kültür Söyleşileri Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ı ağırladı. Şevki Yılmaz “Ümmetin iman kardeşliğine sudan daha çok ihtiyacı var. İman Kardeşliği yerine ırk, din, dil, mezhep kardeşliğini koyanlar dünyayı mutsuzluklara ve savaşlara sürüklemiştir” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’ın katıldığı söyleşiye, ilçe sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Salonun tamamını dolduran izleyiciler fuaye alanından da söyleşiyi takip etti.

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir'de

Toplum ahlak erozyonu yaşamaktadır

Geceye dua ile başlayan Şevki Yılmaz Kur’an-ı Kerim’in pek çok ayetinde önemle vurgulanan “İslam’da Kardeşlik” kavramını anlattı. Yılmaz “Allah (C.C) kulunu kaidesiz yaşatmaz. İslam toplumun mutluğu, huzur için vardır. İslam barış demektir, Müslüman ise yaratıcı ile barışan, şeytana küs demektir. Günümüz toplumunda ahlak erozyonu yaşanmaktadır. İnsanlar, dininden uzaklaştıkça toplumdaki huzursuzlukta artmaktadır. Eskiden Çanakkale’nin yetimleriydik. Şimdi ayrılan anne-babaların yetimleriyiz. Ümmet Kur’an- Kerim kardeşliğine muhtaçtır. İman kardeşliği yerine ırk, din, dil, mezhep kardeşliğini koyanlar dünyayı mutsuzluklara ve savaşlara sürüklemiştir. Müslüman kardeşliği değil, iman kardeşliği vardır” dedi.

Yeryüzünün ilk faşisti ‘şeytan’dır

Toplumda ırk, din, dil ayrımcılığı sebebiyle Müslümanların birbirini sevemediğini vurgulayan Şevki Yılmaz İman Kardeşliği için gerekli olan elzemleri anlattı “Yeryüzünün ilk faşisti ‘şeytan’dır. Cennetten kovuluşunun sebebi onun ırkçılığıdır, günahını savunmuştur. Allah tövbe edeni affeder. Osmanlının, Türkiye’nin gerilemesinin nedeni kardeş kavgalarıdır. İman Kardeşliği için birinci şart “Cehaleti yenmektir” Düşünen bir millet olmalıyız. Kur’an-ı Kerim’in ilk emri oku, ikinci emri anla, üçüncü emri aşık ol’dur. Cahil toplumla iktidar tam bir intihardır. İman kardeşliğini engelleyen ikinci husus ise taassuptur. Kur’an-ı Kerim helalleri en bol kitaptır. Şimdi ise o haram bu haram diye diye dinimizi sulandırdılar.  Kur’an-ı Kerim’i bilmezsek, aklımızı kiraya verirsek kardeş olamayız. Üçüncü husus ise ‘din temsilciliği’dir. Dinimiz peygamberleri devre dışı bırakarak din temsilciliğine dönüştürülmüştür. Allah (c.c) peygamberler dahil hiç kimseye din temsilciliği vermemiştir. Din ilaçtır temsil edilemez, içilir” dedi.

Vatansız din yaşanılamaz, dinsizde vatan var olamaz

Türkiye’de ve dünyada ırkçılık hareketlerini başlatanların Yahudi olduğunu örneklerle anlatan Şevki Yılmaz sözlerine şöyle devam etti “Dünyada ki ırkçılık hareketlerinde kaybeden hep insan oldu. Vatansız, din yaşanmaz, dinsiz de vatan var olamaz. Kürt’ü, Türk’ü, Arap’ı, Çerkez’i ile kardeş olma zamanıdır. İslam ümmeti birbirine düşmedikçe hiçbir gücün Müslüman’a gücü yetmez. Ümmetin şimdilerde sevgi ayarı bozulmuştur. Müslümanların sevgi ayarı düzelmedikçe birlik olamaz. Kur’an-ı Kerim oku, anla, aşık ol demiştir.  Yani Allah (c.c)’a imandan önce doğada Allah (c.c) ‘ın varlığını tanımak gerekir” dedi.

Söyleşiyi Başakşehirlilerle dua ederek bitiren Şevki Yılmaz’a geceye katılımdan dolayı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından çiçek takdim edildi.


Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de ile Benzer Yazılar:

21 Mart 2013 Saat : 12:04

“Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de” için 3 Yorum

 1. Göksel dedi ki:

  Şevki Yılmaz yukardaki könüşmasında,resimlerin üstündeki yazıda,
  Müslüman kardeşliği değil, iman kardeşliği vardır” dedi.

  Demiş,burda ne demek istemiş anlamadım,Müslümanlar kardeştir diye biliyoruz,İman kardeşliği vardır derken,kimleri kastediyor.İman demek İnanmak demektir,Hiristiyanlar,Yahüdilerde kendilerine göre inanıyor,İman kardeşliği derken bunlarıdamı bu gurubun içine katıyor.
  Eğer Müslüman İnanıp İman etmişse,Müslüman olmuştur,yani Müslümanlığın şartı İmandan geçer,İman edenlerde Müslüman olurlar ve tüm Müslümanlarda Kardeş olurlar.

 2. Mustafa dedi ki:

  Şevki bey biz sizi net ve mert söylemlerinizden tanıyoruz.Başka manalara gelecek şekilde konuşmayı Amerikalıdan mı!! öğrendiniz

 3. Göksel dedi ki:

  Galiba makam mevki,çıkar mertliği bazdu,geçmişte çizgisinden inancından ve siyasetinden taviz vermeyenlerin ne hale geldiğini görüyoruz.28 şubat döneminde estirilen fırtınalar kasırgalar meyve ağacındaki çürükleri döktü,Allah’ın bu imtihanını malesef çok az kişiler kazandı,bedeller ödedi fakat inancıntan taviz vermedi,sağlam sanıp peşinden gidilenlerin ne halde olduklarını görüyoruz,üzücü olan bunların bu halini hala anlayamayanlardır.
  Şefkinin yukardaki konuşmalarının bir çok satırlarının analizini yapsak ilginç anektotlar bulabiliriz,bunlardan biriside,

  (
  Üçüncü husus ise ‘din temsilciliği’dir. Dinimiz peygamberleri devre dışı bırakarak din temsilciliğine dönüştürülmüştür. Allah (c.c) peygamberler dahil hiç kimseye din temsilciliği vermemiştir. Din ilaçtır temsil edilemez, içilir” dedi.)

  Din temsilciliği derken ne diyor,yoksa bazı alimleri cemat liderlerinimi kast ediyor,her yüz yılda bir alimin çıkacağını dindeki biatleri yıkacağını gerçek sünneti seniyeyi yaşatacağını bilmiyormu,bu alimler peygamberlik iddiasında bulunmazlar,yanlızca Peygamber varisleridirler,onun yolunda kuranın hizmetinde bulunurlar,
  Din ilaçtır temsil edilmez içilir demiş,cahil bırakılan bir toplumda,zehirli ilaçların kol gezdiği bir ortamda doktora gitmeden kim kendi başına hangi ilacın şifalı olduğunu anlıyacakta bir ilaç içecek,ve kurtulacak.
  Şefki yılmazın ehli sünnet dışı kişilerin,fırkaların,profların,söylemlerini bırakıp gerçek ehli sünnet inancında çalışmalar konuşmalar yapması beklenirken neyin peşinde olduğu pek anlaşılmıyor doğrusu,kim bilir belki gelecekte millet vekili veya belediye başkanı olabilirmi?

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz Başakşehir’de Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir