Romanlar şehitlere duyarsız kalmadı

Son Güncelleme: 16 Mayıs 2016 - 6:00 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Ülkedeki terör olayları nedeniyle Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin aldığı kararla Hıdırellez şenliklerin formatı değiştirildi. Romanlar şehitlere duyarsız kalmadı

Bu sene altıncısı düzenlenen Hoşdere Hıdırellez Şenliklerinde şehitler için Kuran Tilaveti ve Mevlid okutuldu.

Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından Başakşehir Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen program Başakşehir Özel Eğitim Merkezi bahçesinde gerçekleştirildi. Programa Başakşehir Belediyesi adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir katıldı. Etkinliğe Basri Akdemir’in yanı sıra Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan, Hafız Celal Yılmaz, İstanbul Roman Dernekleri Başkanı Semih Makaracı, İstanbul Roman Dernekleri Başkan Yardımcısı Kadir Eke, Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cavit Akman ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

‘Tek duamız kardeşlik’

Programın açılış konuşmasını yapan Hoşdere Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cavit Akman, Başakşehir Belediye Başkanı ve ekibine etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür ederek şunları dile getirdi, “Hepinizin bildiği gibi Hıdırellez şenliklerimiz müzikli ve eğlenceli olurdu. Bu sene ülkemizde dolaşan kara bulutlar yüzünden ve yurdun her köşesinden yükselen annelerimizin feryadı, babalarımızın vatan sağolsun deyişleri içimize işlemişken yönetim olarak programımızda Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid okutmayı uygun bulduk. Tek duamız ülkemizin huzurlu, birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamasıdır.”

Program, İstoç Camisi İmam Hatibi Mustafa Kızılcık’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Etkinlikte Hafız Celal Yılmaz ise Mevlid okudu. Hoşdere Camisi İmam Hatibi İsa Sezgin ise kaside okudu.

‘Rabbimizin rızasına uygun bir program oldu’

Programa katılan Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan, “Çok güzel bir şey yaptınız, baharın gelişini böylesine duyarlı bir programla kutladınız. Rabbimizin rızasına uygun bir program oldu. Allah (C.C) bizi buraya getirdiği gibi cennetinde de bir araya getirsin.”

Program, Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan’ın okuduğu dua ile sona erdi. Etkinliğe katılanlara Başakşehir Belediyesi tarafından yemek ikram edildi.


Romanlar şehitlere duyarsız kalmadı ile Benzer Yazılar:

16 Mayıs 2016 Saat : 6:00

Romanlar şehitlere duyarsız kalmadı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir