Sazlıdere barajı yeşillendiriliyor

Son Güncelleme: 15 Eylül 2017 - 8:34 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi ilçe genelinde başlatmış olduğu yeşillendirme çalışmasından Sazlıdere barajında nasibini almış durumda. Sazlıdere barajına pikniğe gidenler barajın etrafının yeşillendiğini görmekteler.

Başakşehir’de ilçe genelindeki yeşil alanların bakım çalışmaları devam ediyor. Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından park ve yeşil alanlar ile orta, yan refüjlerde bakım çalışmaları sürüyor.

Başakşehir Belediyesi ilçenin yeşil dokusunu korumak, parkların bakımını yaparak vatandaşların daha nezih ortamlara sahip olabilmesi için çalışmalarına sene boyunca devam ediyor. Program dahilinde bölge genelinde devam eden çalışmalarda periyodik olarak süs havuzu temizliği, sert zemin temizliği, çim biçimi, ot biçimi, gece ve gündüz sulama, bitkisel atık toplama, zirai ilaçlama, gübreleme, çapa ve yabani ot temizliği, park içi WC temizliği, çocuk oyun grubu kum zemin havalandırma çalışması ve süs bitkilerinde budamalar yapılıyor.

Müdürlük ekipleri yeni çalışmalar kapsamında boş araziler ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlardaki yabani otların biçimini gerçekleştirerek ilçeyi daha güzel bir görünüme kavuşturuyor

Sazlıdere barajı yeşillendiriliyor


Sazlıdere barajı yeşillendiriliyor ile Benzer Yazılar:

15 Eylül 2017 Saat : 8:34

Sazlıdere barajı yeşillendiriliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir