Sırada Kanal İstanbul Var

Son Güncelleme: 21 Aralık 2016 - 11:33 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık ‘Fırtına çıktı, vapur iptal oldu, köprüde trafik durdu’ haberlerini geride bırakıyoruz. Kanal İstanbul’la da Karadeniz’i Marmara’ya bağlayacağızSırada Kanal İstanbul Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin mega projelerinden biri olan Avrasya Tüneli’nin dün açılışını yaptı. Erdoğan özetle şunları söyledi:

Açılışını yaptığımız ve ismini Avrasya Tüneli olarak belirlediğimiz, İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi projesinin; ülkemize, milletimize, Avrupa ve Asya kıtalarına hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Temelini Asya Yakası’nda atmıştık. Rabbime hamdolsun; açılışını Avrupa Yakası’nda yapıyoruz. Bu ne mutluluk.

SIRADA KANAL İSTANBUL VAR

İlk etapta ocak ayının sonuna kadar sabah 7 ile akşam 9 arasında hizmet verecek olan bu tünel, 30 Ocak itibariyle de 7 gün 24 saat işletmeye geçecek. Avrasya Tüneli’yle ülkemiz, Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi dünya çapındaki eser zincirine bir yeni halka daha eklemiştir. Bundan sonra sıra Kanal İstanbul. İnşallah Karadeniz’i Marmara’ya bağlayacağız. Bu da dünyadaki ilklerden biri olacak.

Çünkü Türkiye, Türk insanı buna layık. Dünyadaki bu yarışta biz varız. 18 Mart’ta Çanakkale Köprüsü’nün temelini atıyoruz. Önümüzdeki yıl içinde de Kanal İstanbul’la ilgili temel atma noktasına gelmiş olacağız. İnşallah yeni havalimanımızı 2018 Şubat’ında dünyanın bir numaralı havalimanının açılışını yapıyoruz. Hızlı tren, liman, baraj, enerji hatları gibi projelerdeki çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor.


Sırada Kanal İstanbul Var ile Benzer Yazılar:

21 Aralık 2016 Saat : 11:33

Sırada Kanal İstanbul Var Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir