gaziemir çilingir denizli çilingir eskişehir çilingir sancaktepe çilingir sultanbeyli çilingir adana psikolog ankara psikolog antalya psikolog kayseri psikolog izmir psikolog mersin günlük kiralık ev konya günlük kiralık ev ankara günlük kiralık ev beylikdüzü günlük kiralık ev eskişehir günlük kiralık ev antalya günlük kiralık ev izmir günlük kiralık ev gaziantep günlük kiralık ev samsun günlük kiralık ev bursa günlük kiralık ev izmir temizlik şirketleri antalya temizlik şirketleri adana temizlik şirketleri mersin temizlik şirketleri ankara temizlik şirketleri adana klima servisi fethiye klima servisi bodrum klima servisi antalya klima servisi sultangazi klima servisi ankara kombi servisi esenyurt kombi servisi gaziantep kombi servisi aksaray kombi servisi esenyurt kombi servisi esenyurt masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu diyarbakır masaj salonu elazığ masaj salonu van halı yıkama eskişehir halı yıkama çorlu halı yıkama beylikdüzü halı yıkama malatya halı yıkama antalya saç ekimi izmir saç ekimi istanbul saç ekimi ankara saç ekimi çankaya elektrikçi keçiören elektrikçi çayyolu elektrikçi esenyurt elektrikçi bursa burun estetiği izmir burun estetiği ankara burun estetiği antalya burun estetiği kayseri burun estetiği

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu - Kayaşehir İstanbul

19 Haziran 2024 - 20:21

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu

Emlak Konut tarafından inşa edilen dairelerin bulunduğu sitelerde çevre-temizlik, teknik işler, güvenlik, peyzaj bakımı, halkla ilişkiler ve muhasebe hizmeti veren Emlak Yönetim ile daire sahipleri yüksek aidat ve faturalar nedeniyle karşı karşıya geldiler.

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2018 - 11:36

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu

Emlak Konut tarafından inşa edilen dairelerin bulunduğu sitelerde çevre-temizlik, teknik işler, güvenlik, peyzaj bakımı, halkla ilişkiler ve muhasebe hizmeti veren Emlak Konut Site Yönetimi ile daire sahipleri yüksek aidat ve faturalar nedeniyle karşı karşıya geldiler.

Sitelerde daire alanların ev sahibi olduk sevinçleri aidatlar nedeniyle üzüntüye ve ümitsizliğe dönüştü. Ortak giderler adı altında vatandaşa fatura edilen miktarlar orta direk diye tabir edilen halkın bütçesini zorluyor.

KİRA ÖDER GİBİ AİDAT ÖDEMEK SİTE SAKİNLERİNİ İSYAN ETTİRDİ

Site sakinleri öyle yüksek faturalar ve astronomik aidatlar ile kaşı karşıya kalıyor ki! Neredeyse insanlar kira öder gibi aidat ve ortak gider faturaları ödüyorlar.

Kiracı olsa yüksek faturalar ile karşı karşıya kalınca taşınabiliyor, fakat ev sahibi olunca bırakıp gitme şansı da yok. Sitelerde oturanlar karşılarına çıkan bu faturaları ödemek zorunda yoksa icra takibi ile kendilerinden tahsil ediliyor.

emlak konut site yönetimi

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu

Eski yıllarda apartmanlarda ve kooperatif sitelerinde yöneticilik yapacak kişi bulunmaz iken günümüzde rant kapısı haline gelen yöneticilik sektör haline geldi.

Sitelerin hemen hemen hepsinde yönetim şirketlerin elinde bulunuyor. Yaşam alanları oluşturmak ana amacı olan TOKİ ve Emlak Konut ise iştirakleri olan Emlak Yönetim A.Ş vasıtasıyla yöneticilik sektöründe ilk sırada yer alıyor.

Yüksek aidat fiyatları konusunda özel şirketlerle yarışan Emlak Yönetim kaliteli hizmet konusunda ise diğer şirketlerin çok gerisinde yer alıyor. Özellikle yeni şehir olan Kayaşehir’de Toki ve Emlak Konut’un inşa ettiği sitelerin yönetimini üstlenen Emlak Yönetim idare ettiği sitelerde kat malikleri ile yaşanan sorunlar nedeniyle karşı karşıya gelmiş durumdadır.

EMLAK KONUT BAŞAKŞEHİR EVLERİNDE YAŞAYAN SİTE SAKİNLERİ EMLAK YÖNETİME KARŞI ÖRGÜTLENMEYE BAŞLADI

Emlak Konut Başakşehir Evleri birinci, ikinci ve üçüncü kısımlarda yaşayan site sakinleri yüksek aidat ve ortak alanlarda yaşanan sorunlar nedeniyle Emlak Yönetim A.Ş’nin yönetimini kabul etmeyerek kendi yaşam alanlarını kendileri idare etmek için 2018 ayı ilk çeyreğinde seçimlerde aday oldular.Ve organize olarak Emlak Yönetime karşı seçimlerde liste çıkardılar.

Başakşehir Evleri satılık

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu

İLK KIVILCIMI 1’Cİ, 2’Cİ VE 4’CÜ KISIM SAKİNLERİ ATEŞLEDİ

Seçimlerde site sakinleri birinci kısımda kaybederken, ikinci kısımda kazandılar. Dördüncü kısım sakinlerinin kazanacağını gören Emlak Yönetim kat malikleri ile anlaşma yoluna gitti ve yönetim kurulu kat maliklerinden oluşurken, yönetim hizmetini Emlak Yönetim vermeye devam etti.

ÜÇÜNCÜ KISIM SAKİNLERİ EMLAK YÖNETİME KARŞI BİRLİK OLDULAR

2018 yılının Ağustos ayında yapılması düşünülen 1. Etap 3. Kısım site yönetimi seçimlerine sayılı günler kala site sakinleri Emlak Yönetime karşı birlik içerisinde seçime katılma kararı aldılar.

BİRİNCİ KISIM SİTE SAKİNLERİ EMLAK YÖNETİMİ PROTESTO İÇİN SEÇİMİN YAPILACAĞI SALONU TERK ETTİ

Şubat 2018 tarihinde yapılan Başakşehir Evleri 1. Etap 1’ci kısım site yönetimi seçimlerinde daire sahiplerine vekalet ile oy kullanılamaz diyerek engel konulmaya çalışılınca oy kullanmaya gelen 150 daire sahibi seçimlerin adil olmadığını beyan ederek seçim alanını terk etmişler.

Daire sahipleri karşılarına çıkarılan engellemeler nedeniyle seçimin yapılacağı salonu terk ettiği için Emlak Yönetim seçimi kazanmış oldu ve 1’i kısım şu an Emlak Yönetim tarafından idare edilmektedir.

İKİNCİ KISIM SİTE SAKİNLERİ TARAFINDAN YÖNETİLMEKTEDİR

İkinci kısımda ise tüm engellemelere karşı daire sahiplerinin yönetimi devir almasına Emlak Yönetim engel olamamıştır. Seçimleri kazanan taraf site sakinleri olmasına rağmen yönetimi devir etmek istemeyen Emlak Yönetim ile daire sahipleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşandığı da gözlemlenmiş. Şu an 2’ci kısım daire sahipleri tarafından yönetilmektedir.

DÖRDÜNCÜ KISIMDA İDARE EMLAK YÖNETİMDE, SÖZ SAHİBİ İSE SİTE SAKİNLERİ

Dördüncü kısıma gelince siteyi Emlak Yönetim idare ediyor görünse de söz sahipleri site sakinlerinden oluşuyor. Sebebine gelince; Emlak Yönetim bu kısımda yapılacak seçimler öncesi kaybedeceğini anlayınca daire sahipleriyle anlaşma yoluna gitmiş. Lakin yönetimde söz sahibi olan daire sahipleri bazı faturalar ile ilgili olarak Emlak Yönetimle aynı düşüncede olmadığı dillendiriliyor. Asansör bakım faturalarının piyasanın 3 katı fiyat olmasından rahatsız olanların olduğu ve yapılan itirazlarla 3/1 oranında indirim sağlandığı iddialar arasında yer almaktadır.

Avrupa Konutları Kayaşehir Kasım 2016

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu

ÜÇÜNCÜ KISIM SAKİNLERİ SEÇİM TARİHİNİ EMLAK YÖNETİMDEN ÖĞRENEMEDİLER

Üçüncü kısım diğer kısımlara bakarak en son teslim edilen dairelerden oluşuyor. Bu sebeple de seçime diğer kısımlardan farklı bir tarihte giriyor. Ağustos ayı içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor.

Fakat site sakinlerinden oluşan bir heyet Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü’ne giderek, seçim tarihini öğrenmek istediler. Yetkililer ise; ‘seçim tarihinin ne zaman yapılacağı konusunda elimizde bilgi yok’ cevabını verdiler.

Kendi sitelerinin karar defterini görmek ve yönetim kurulunun kimlerden oluştuğunu öğrenmek istediklerini söylediklerinde ise, karar defterini her gelene gösteremeyeceklerini, resmi başvuru veya mahkeme kararı ile görebilecekleri cevabını almışlar.

EMLAK YÖNETİM VE EMLAK KONUT SİTE SAKİNLERİ YERİNE YÜKLENİCİ FİRMAYI KORUYOR

Üçüncü kısımda yaşayan site sakinlerinin Emlak Yönetim’e karşı liste çıkarmasının nedeni 1, 2 ve 4. kısımdaki daire sahiplerinin yüksek aidat ve ortak alan sorunlarına ek olarak evlerinde bulunan defoların ve hasarların Emlak Konut ve Emlak Yönetim tarafından yok kabul edilmesidir. Hatta bir kat sakininin dairesinde hasar ve defolar bulunduğu halde Site Müdürünün dairede bir sorun yoktur şeklinde tutanak tutması daire sahiplerinin tepkisine neden olmuştur. 

Bulvar İstanbul Kasım 2016

Site Sakinleri Emlak Konut Site Yönetimi Rakibi Oldu

EMLAK YÖNETİM İLE SİTE SAKİNLERİ ARASINDA İLETİŞİM SORUNU VAR

Site sakinleri Emlak Yönetim A.Ş’nin genel müdürlüğüne giderek, “Bizler sakinler olarak meslek sahibiyiz, işlerimiz var. Biz site yönetimini bilmeliyiz ve bu tarz bir hizmet alanı bizlere yabancıdır. Lakin sizlerin işlerinizi kurumsal bir şekilde yapmamanız, site sakinlerinin seslerine kulak vermemeniz site yönetimine talip olmamıza sevk etmiştir.

Lütfen işinizi iyi yapınız. Allah işini iyi yapandan razıdır ve dolayısıyla bizlerde işlerini iyi yapandan razı oluruz. Lakin sizin yönetiminizden razı değiliz.” diyerek mesaj vermişler.

Lakin Emlak Yönetim site sakinlerinin bu çağrısına bir adım atarak cevap vermeyi uygun görmemiştir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.