Sokak lambaları yanmıyor

Son Güncelleme: 19 Ekim 2013 - 12:12 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Geçtiğimiz günlerde Başakşehir’de ulaşım problemine çözüm getirmek amacıyla İETT ekibi, Belediye yetkilileri, Mahalle başkan ve muhtarlarının katıldığı Başakşehir Ulaşım İstişare Toplantısı yapıldı. Sokak lambaları yanmıyor

Toplantıda alınan tedbirlere rağmen Fenertepe’ de ulaşımla ilgili sıkıntılar hala devam ediyor. Vatandaşlar hala Taksim’e veya Eminönü’ne gitmek için Kayaşehir merkeze inmek zorunda. Fenertepe-Mecidiyeköy otobüsü Kayaşehir merkeze kadar inerken, Kayaşehir-Eminönü yönüne giden araba Fenertepe’ye kadar cıkmıyor. Yenibosna veya Mecidiyeköy otobüsünün Kayaşehir merkezden Fenertepe’ye gelinceye kadar dolduğunu, binebilseler de sıkışık gitmek durumunda olduklarını söyleyen vatandaşlar ise bu duruma tepkili.

Fenertepe’ de bir başka sorun ise, 3 saniyede bir bölgeden geçen hafriyat kamyonları. Bu durum, özellikle 14. Bölgede bulunan Osmangazi İlköğretim Okulu ve Celalettin Ökten İmam Hatip Lisesi’ne giden öğrenciler için büyük tehlike arz ediyor. Hız sınırı tanımayan tonluk araçların geçtiği okul bölgesinde ise, tedbir olarak ne üstgeçit, ne bariyer, ne ışık ne de bir kasis var. Ayrıca 13. ve 11. Bölge arasındaki sokak lambalarının hiçbirinin yanmaması da cabası. Akşamları namaz için Fenertepe’ye giden vatandaşlar, vesait bulunmadığı için bölgeden bölgeye yaya giden gençler ve bayanlar var. Bölge vatandaşı ışıklandırma olmadığından dolayı akşamları dışarı çıkmaya korkuyor.

Sokak lambaları yanmıyor


Mahmut KayaBen 13. Bölge’den Fenertepe’ye yaya geliyorum. Sokak lambalarının hiçbiri yanmıyor. Akşamları Fenertepe’ye namaza giden vatandaşlar ve vesait bulamadığı için bölgeden bölgeye yaya giden gençler, bayanlar var. Işıklar yanmadığı için korkuyorlar. Yönetim sorumlusuna bu durumu ilettiğimizde bize kabloların çalındığını söyledi. Kabloların çalınması mazeret değil ki. Örneğin ben evime hırsız girmesin diye tedbirimi alıyorum. Kapımı kilitliyorum veya daha farklı çözümler arıyorum. O zaman onun da kablonun çalınmaması için ona göre çözüm üretmesi gerekir.
Hafriyat kamyonlarının ulaşımının sitenin dışında olmasını istiyoruz. 14. Bölgede Osmangazi İlköğretim Okulu ve Celalettin Ökten İmam Hatip Lisesi var. Öğrenciler okula ulaşmak için yoldan geçmek zorunda. Okul bölgesinde ne bir bariyer, ne bir ışık ne de kasis var. Bu çocukların hepsi ilkokul çağında.Bin 290 TL sıcak su faturası ödedimZamanla aşılacak problemler mutlaka var. O konuda zaten kimse hemen her şeyin tam olmasını beklemiyor ama çok acil olan ihtiyaçlarımız var. En basitinden benim şurada oturup sohbet edeceğim ya da çay, çorba içeceğim hiçbir ticarethane yok. Ya da elbisem sökülmüş bir koşu gidip terziye yaptırayım diyebileceğim bir yer de yok. Servise bineceğiz ki bir AVM’ye gidelim. Geçen gün de olduğu gibi servisin kaza yapma riski de var. Yaşantımızda kaza mutlaka var, taktire inanıyoruz ama burada bir ticarethanenin olmayışı büyük bir eksiklik. Çok sıkıntılarımız var; fakat yeni yerleşim yeri diye sesimizi tam olarak çıkarmıyoruz.

Geçen yıl burada sıcak su sıkıntısı oldu. Sıcak su ve ısınma bedelleri çok yüksek geldi. Oysa bizim buralar dar gelirliler için yapılmış. Ben emekli bir adamım. En kabadayı işçi emeklisi 900-1000 TL arası maaş alıyor. Ben bin 290 TL ayda fatura ödedim. Böyle bir şey olabilir mi? Bu sorunu site yönetiminin toplantısında gündeme getirdik. İnşallah böyle olmayacak dediler. İnşallahla maşallahla bu işler gidecekse çok zor. Biz düzelsin diye dua ediyoruz ama yetkililer de artık bir çare bulsun.

Tavuk değil, insan ölüyor

Mustafa yıldız

Üst geçit sorunumuz var. Burada 10-15 kişi öldü. Ne zaman buna çözüm bulacaklar? Ne zaman bir üst geçit yapacaklar? Tavuk değil, insan ölüyor burada. Benim torunum da bu yolda öldü. Üstgeçit yok, işaret, bir tümsek dahi yok. 120 kilometre hızla giden arabalar var. Bu yüzden çocuklar yolun karşısına geçemiyorlar. Herkes benim torunum sayılır. Buna bir çözüm bulunsun.
Aydınlatma sorunumuz var. Torunum akşam berbere gitmek istiyor ama korkudan gidemiyor. Dede çok karanlık diyor. Neden ışık yok? Bu direkleri niye diktiler o zaman? Bu direklerdeki lambaların yanmasını istiyoruz. Site giriş kapılarımız açık duruyor. Güvenlik aldırmıyor. Benim evime hırsız girdi. Ben evde olsaydım belki benden para isteyecekti. Ben de para olmadığı için veremeyecektim. Adam da ya gırtlağıma bıçak dayayacak ya silah çekecekti. Bizim güvenliğimiz yoksa biz burada nasıl yaşayacağız.

Güvenlikte gerekli tedbirler alınmıyor

Hüseyin Özcan

Alt gelir grubu olarak aldığımız evlerin aidatları çok fazla. Biz üç beş kuruşa talim eden insanlarız. Emekliyiz. Önümüz kış, sıcak su meselesinin hallolmasını istiyoruz. Aynı şekilde faturalarımız çok yüksek gelirse bizim için kötü olur. Fenertepe’ den Arnavutköy’e de araç konulmasını istiyoruz. Bu bölgeye alış veriş için bir pazar kurulmasını talep ediyoruz. İnsanlarımız market arabalarıyla gidip geliyor. Sonucunda kazalar oluyor. Güvenlikte alınması gereken tedbirler alınmıyor. Site içinde bazı olaylar oluyor ama kimse umursamıyor.

Öğrenciler sırılsıklam oluyor

Metin Kaya

Bu hurda Halk Ekmek büfesini getirip buraya koydular. Yağmur yağınca büfenin içi su doluyor. Burada hem biz mağdur oluyoruz hem de ekmek alan vatandaşlar mağdur oluyor. Bir de bölgede kapalı durak olmadığı için otobüs bekleyen insanlar yağmur altında ıslanıyor. Geçen gün bu durakta bekleyen okul öğrencileri sırılsıklam oldu. Güya ek sefer koydular. Hala yolcular dakikalarca araba bekliyor. Yetkililer bu duruma bir an önce çözüm bulsunlar ve buraya kapalı durak yapsınlar.

Faturaları bakmadan yazıyorlar

Kevser Coşkun

Özellikle ışıklandırma ve üstgeçit istiyoruz. Kızlarımız okuldan gelirken korkuyorlar. Ben buraya taşınalı kaç tane ölümlü kaza oldu burada. Geçen gün de 4 tane araba birbirine girmişti. Sıcak su faturaları konusunda sıkıntılarımız var. Yetkililerin DAF’la mutlaka bu konuyu görüşmesi ve bu soruna bir çözüm bulması lazım. Şu an ben 12 lira sıcak su faturası ödüyorum ama kışın 150-200 lira fatura geliyor. Helal etmiyorum. Faturaları bakmadan yazıyorlar. Yakanların faturası yakmayanlara yükleniyor. Ayrıca faturaların şerit halinde gelmesini istiyoruz. Otobüs seferleri çoğalacak dediler ama maalesef aynı. Buraya taşındığımızda Fenertepe’den Eminönü, Taksim ve Beşiktaş’a otobüs seferlerinin olacağını söylemişlerdi ama hala ortada bir şey yok. Sitede çevre düzenlemesi, yeşillendirme sıfır. Bize yasaklar konuluyor ama kendilerinde hiçbir icraat yok. Önce onların icraatı olsun sonra biz kurallarına uyalım. Bir de hanımlar olarak buraya mutlaka bir pazar kurulmasını istiyoruz.

Bir çay ocağımız bile yok

İbrahim Akça

Bir çay ocağımız bile yok. Burada garip gibi oturuyoruz. Böyle bir imkânımız olsa yaşlılar burada toplanır bir kelam ederiz. Başka bölgelere bu tür faaliyetlerin yapıldığını görüyoruz ama burada yok. Camimizin çevre duvarının kapısı bile yok. 212haber


Sokak lambaları yanmıyor ile Benzer Yazılar:

19 Ekim 2013 Saat : 12:12

“Sokak lambaları yanmıyor” için 1 Yorum

  1. ali osman dedi ki:

    Tek kelimeyle uydukent beş para etmez bizi koyun gibi soktular oraya ne sağlık ocağı,ne ulaşımı var nede gidebileceğim bir market… Ben 1+1 de oturuyorum başakşehirdeki 2+1 lerle aynı aidatı veriyorum 300-400 daireye sadece 1 güvenlik bakıyor akşamları millet içki içiyor parkta karanlıkta tek güvenlik olunca devriye atanıda yok eşimi tek bırakammıyorum. Nede site yöneiminin bir faliyetini gördüm kışın sıcak su parasından bizi kazıklayıp duruyor yazın kombi yanmadığı için oynama yapamıyor çünkü yakmıyoruz.Örnek veriyorum kışın sıcaksu yapmamızdaki sayaçta ilk okuma 1100 ise son okuma 1180 yazıyor ama tüketim aradaki fark olması yani 80 değilde 260 yazıyor ve bunu birim fiyatı ile çarpıyor.Gelelim yol sorunu başakşehire hastaneye gitmek için fenertepeden 1,5 km aradaki yol farkı ama araki fark 12 km dolaşıyoruz insanları buraya doldururken neden sadece 1 yol yapmışlar ve bu yollar neden 2 şerit şimdiden yollar kitlenmeye başladı. Bakalım daha neler gelecek başımıza. He buarada mevlüt uysalda yepyeni kaldırımları sökeceğine okadar parayı kayaşehire yeni bir yol yada okulların önüne bir üst geçit yaptırsa daha iyi olurudu.

Sokak lambaları yanmıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir