Sözleşmeli öğretmene eş durumu tayin hakkı

Son Güncelleme: 20 Ekim 2017 - 3:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, görev yaptıkları ilde 31 Ekim itibarıyla 1 yıllık çalışma süresini dolduran sözleşmeli öğretmenlerin, istemeleri halinde sözleşmeli öğretmen olan eşlerinin görev yaptığı ile atanmalarına ilişkin 25 Ekim’e kadar dilekçe verebilecekleri bildirildi.

Sözleşmeli öğretmene eş durumu tayin hakkı

Bakanlığın 66 il valiliğine gönderdiği yazıya göre, evli olan ve her ikisi de sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin alanları itibarıyla, öğretmen ihtiyacı da dikkate alınarak ve aile birliği mazaretine bağlı olarak eş birliklerinin sağlanması uygun görüldü.

Bu kapsamda, illerin alanları itibarıyla öğretmen ihtiyacı ve norm kadro durumunu da dikkate alarak, başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmen çiftlerin aile birliği mazeretine bağlı olarak birleştirilmelerine yönelik çalışmalar yapılacak. İl emrine atanan ve eşleri başka ilde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, 31 Ekim itibarıyla görev yaptıkları ilde 1 yıllık çalışma süresini doldurmaları şartıyla ve istemeleri halinde eşlerinin görev yaptığı ilde birleştirilmek istediklerine ilişkin dilekçelerini 25 Ekim’e kadar verebilecek.


Sözleşmeli öğretmene eş durumu tayin hakkı ile Benzer Yazılar:

20 Ekim 2017 Saat : 3:30

Sözleşmeli öğretmene eş durumu tayin hakkı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir