Sporda dostluk kazansın

Son Güncelleme: 23 Haziran 2014 - 1:40 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

5 Mevsim Derneği tarafından organize edilen ve sponsorluğunu Başakşehir Belediyesi’nin yaptığı 8. Gençlik Bahar Futbol Turnuvası, yapılan final maçı ile son buldu.

Sporda dostluk kazansın

Başakşehir 2. Etap Başak Park Halı sahasında gerçekleştirilen Final maçına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir İlçe Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük ve 5 Mevsim Derneği Başkanı Muhittin Küçük katıldı.

Başakşehir ilçe içinde farklı bölgelerde oturan çocukların kaynaşması ve tanışması için düzenlenen ve bu yıl 176 takımın katıldığı 8. Geleneksel Bahar Futbol Turnuvası’na Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nden de 39 takım katıldı. Turnuvaya katılan takımların çoğu geçtiğimiz ay yaşanan Soma Maden Faciası’nı unutturmamak adına madencilik ve soma ile ilgili isimler aldı. Centilmenliğin esas olduğu turnuvada müsabakalar esnasında küfredenler kırmızı kartla oyun dışında çıktı, argo konuşanlar sarı kart gördü.kayasehiristanbul.net

10 yaş grubunda şampiyon olan Akif İnan Küçük Soma Spor’un yanı sıra, Akif İnan Gölge Spor takımı ayrıca 12 yaş grubunda 3. Oldu. Altınşehir Bilgievi öğrencileri 13 ve 14 yaş grubunda 3. Lük, Cevdet Kılıçlar Bilgievi 10 yaş grubunda 2.liği aldılar. Ayrıca turnuvaya 6 yıldır kendi takımı hariç, en az 30 takımın kurulmasına vesile olmasından dolayı Batuhan Kaya da Centilmenlik Ödülü’nü kazandı.

11 kupa ve 200 madalyanın dağıtıldığı turnuvada dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Emniyet Müdürü Murat Başıbüyük ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.

“Kazanan dostluktur”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada Başakşehir’de sporun simgesi haline gelen turnuvaya düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür etti; Başkan Uysal, “Her ne kadar rekabet olsa da yarışmalarda asıl kazanan dostluktur. Belediye olarak bizde ilçemizde spor yapmak isteyen gençlerin yanındayız. Her mahalleye ücretsiz spor alanları yapıyoruz. Spor alanlarımızın ilki olan Kayaşehir’de çalışmalarımız başladı. Spor merkezlerimizde yüzme havuzları, halı sahalar da olacak. Biz. Bu tesislerimiziz sayısını artıracağız, mahallelerimize taşıyacağız.” diye konuştu.

Kupa töreni sonrasında sporcular hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Sporda dostluk kazansın ile Benzer Yazılar:

23 Haziran 2014 Saat : 1:40
  SPOR

Sporda dostluk kazansın Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir