Suriyeli Yetimler için piknik yapıldı

Son Güncelleme: 16 Mayıs 2016 - 6:08 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nin Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlediği piknikte 2 Bin 500 çocuk bir araya geldi.

Suriyeli Yetimler için piknik yapıldı

1500 bilgievi öğrencisi ve Suriye’deki iç savaşta yetim kalmış 1000 çocuk, piknik organizasyonun da buluşarak keyifli ve eğlenceli bir gün yaşadılar. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in de katıldığı organizasyon da, çocuklar gün boyu çeşitli etkinliklerle doyasıya eğlendi.

Başkan Uysal, palyaço gösterileri, yüz boyama etkinlikleri, şişme oyun alanları ve kuklalar ile sahne de gerçekleşen birbirinden eğlenceli yarışmalara katılarak keyifli anlar yaşayan çocuklarla yakından ilgilendi.

“Dünya da bu kardeşliği kıskananlar muhakkak olacaktır”

İslam dünyasında bu yaşananları bir daha yaşatmamak adına üzerimize düşen görevi yapacağız, diyen Başkan Uysal, “Dünya da bu kardeşliği kıskananlar muhakkak olacak. Bu kardeşliği engellemek isteyenler olacak, biz kardeşliğimizi göstereceğiz. Tabi şu anda Suriye de yaşananlar, İslam dünyasında yaşananlar ortada. İnşallah bu yaşananları bir daha yaşatmamak adına üzerimize çok görev düşüyor. Üzerimize düşeni yapabilmek adına daha fazla omuz omuza vermemiz gerekiyor. Bu manada ben öncelikle Bilgievlerimize teşekkür ediyorum. Bilgievlerimiz İstanbul’da bulunan yine kendileri gibi öğrenci misafir kardeşlerini buraya davet ettiler. Onlara canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah bu gençlerimiz, bu çocuklarımız eğitimlerini en güzel şekilde alırlar. Sanki ülkelerinde yaşıyormuş gibi rahat ederler. Bunu yapabilmek içinde iyi bir eğitim almaları gerekiyor. İnşallah bunu yaparlar. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum, hepinize iyi eğlenceler diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Yemek ikramlarının da yapıldığı piknikte sihirbazlık, jonglör, ilizyon, kukla ve animasyon gösterileri gibi sahne etkinlikleri gün boyu devam etti.


Suriyeli Yetimler için piknik yapıldı ile Benzer Yazılar:

16 Mayıs 2016 Saat : 6:08

Suriyeli Yetimler için piknik yapıldı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir