Taksim Gezi Parkı Komplo Teorisi

Son Güncelleme: 9 Haziran 2013 - 2:47 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Herşey 2014’deki 3 seçim ve Ergenekon Sivil ayağı için..Türkiye’de Akp ve muhafazakâr kesimden intikam almak isteyen bir kitle var. Aynı dün Kemalist ve Ergenekon’dan intikam almak isteyen bir kesim olduğu gibi.
Bu durum da, bir oyun tertip edilecekse taraflar hazır demek oluyor.

Taksim Gezi Parkı Komplo Teorisi
Film Hatay saldırısı ile başladı. Hükümetten haz etmeyen Chp, Esat ile işbirliği sonucu Hatay saldırısı eylemine karıştı.(Belgeleri hükümet, savcılığa teslim ettiğini ifade etti.) Sonra hükümete yüklenildi. Ancak Chp bu saldırıya verdiği destek ile hükümeti yıpratabileceğini düşünürken nasıl bir oyunun içersine çekildiğini farkında olmadı. Hükümet saldırının faillerini ve organizatörlerini tespit edince köşeye sıkıştı. Bu durumun açığa çıkmaması için aylardır sessiz devam eden taksim protestosunu alevlendirdiler.

Oyunu kuranlar, Chp ve Ergenekonun sivil kanadına, 28 şubat’ta faaliyet gösteren sivil kanata, Chp’nin Hatay’daki düştüğü durumun açığa çıkmaması için harekete geçmeleri gerektiğini fısıldadılar. Tabi kendilerinin de destek vereceklerini özellikle belirtiler. Chp Hatay saldırısından dolayı kendi aleyhine olan durumu lehine dönüştürmek ve yaklaşan seçim arifesinde hükümeti halk gözünde düşürmek için büyük bir fırsat bulduğunu düşünerek tüm sivil otoriteyi ayağa kaldırdı. Barolar, sendikalar, sanatçılar, medya, para babaları bankalar vs…

Bununla beraber akp aleyhine yurt dışı açıklamaları gelince Chp bu durumdan çok heyecanlandı. Hatta hükümete bu sivil kanat ültimaton bile vermeye kalkmıştır. Ülkenin birçok yerini yakıp yıkmaya hatta can almaya bile kalkışmışlardır.
Buraya kadar sergilenen kısım oyunun birinci perdesidir. Ve çok güzel oynanmıştır. Akp yıpratılmış, Tayyip Erdoğan zor durumda kalmış başbakan ve cumhurbaşkanı ayrı açıklamalar yapmak zorunda bırakılmış, medya hükümet aleyhtarı açıklamalar yaparak kamuoyunu hazırlamış, yaklaşık 1 milyar dolar havaya uçmuş. Chp seçimlerde zafer kazanacağını düşünülmeye başlanılmıştır.
Bu kadar şey olurken dikkatinizi çekmek isterim ki askerden en ufak bir açıklama gelmemiş. Hep demokrasiye vurgu yapılmıştır. Bu durum şunu göstermektedir ki devlet açısından hiçbir sorun yoktur ve devletin taşları yerine oturmaktadır.

Bundan sonra ikinci sahne başlayacaktır. Öncelikle birinci sahnede elde edilen kazanımlara bir göz atalım.
Birincisi ve en önemlisi, hatırlarsanız Ergenekonun askeri kanadı dosyası savcılık tarafından tamamlanmıştır. Sıra sivil kanadına gelmiştir. Ancak sorun, Ergenekonun uyuyan sivil kanadına nasıl operasyon yapılacağıdır. Yapılan operasyonlar halk tarafından algılanması ve destek görmesi uyur halde iken çok zor olduğu için, öncelikle uyuyan sivil kanadın bir şekilde  uyandırılması gerekmekte idi. Bunu da“gezi parkı” olayları ile yaptılar. Kendilerini belli etmeleri için kendilerine tezgâh kurdular. Katliam yapmalarına seyirci kaldılar. Bu saatten sonra Ergenekonun sivil kanadına operasyon çok rahatlıkla yapılabilir bir ortam oluşmuştur.

Önümüzdeki günlerde taksim gezi parkı, 28 şubat olayları ve geçmişteki diğer yaşananlardan sonra Ergenekonun sanatçı, bankacı, siyasetçi vb kadrolarına tutuklamalar gelirse şaşırmayalım. Bu bir …
İkincisi seçime girecek olan Chp, yaşananlardan sonra akp ‘ye yüklenmeye yüzü bile olamayacaktır. Seçimde husranlık kendisini beklemektedir. Beklide meclise bile giremeyecektir.

Yaklaşan 3 şeçim için iyi bir bütçe gerekmektedir. Bu gezi parkı olayları sırasında piyasadan yaklaşık 1 milyar dolar para birilerinin cebine gitmiştir. Buda 3 seçim harcamaları için yeterli bir bütçedir. Şunu unutmayalım ki seçimlerin görünmez harcamaları görünür harcamalarından çok fazladır.

Çözüm sürecini de artı olarak mevcut duruma eklerseniz yaklaşan 3 seçimi akp zafer ile sonuçlandıracağından hiç şüpheniz olmasın. Bu 3 şeçim oyun kuranlar açısından çok önemlidir. Şansa ve sürece bırakılmamalıdır. Mhp bu oyunu fark etmiş olacak ki tabanını sokaklardan uzak tutmuştur. Yine oyunu fark etmiş olacak ki erken seçim açıklaması yapmaktadır.
Ya da oyun kuranlar Chp yerine Mhp’ yi ana muhalefet yapmak istediklerinden dolayı Mhp ye tiyolar vermektedir.
İkinci perde de tüm bu yakmalar yıkmaların hesabını, günah keçisi olarak Ergenekonun sivil kanadına mal olacağını göreceğiz. Hepsine de hesap muhakkak sorulacaktır.

Peki, bu oyun kuranlar kimlerdir?
Akp mı? Tayyip Erdoğan mı? Tayyip Erdoğan oyunu farkında mı? Türkiye yeni derin devleti mi? Amerika mı? İsrail mi?
Bence hiç önemli değil. Önemli olan oyunbozan bir irademizin var olup olmadığıdır. O da şimdilik yok gözüküyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Taksim Gezi Parkı Komplo Teorisi ile Benzer Yazılar:

9 Haziran 2013 Saat : 2:47

“Taksim Gezi Parkı Komplo Teorisi” için 1 Yorum

  1. AZİME COKUN dedi ki:

    Senin yazdıklarını bizde yedik,karşında salak var.

Taksim Gezi Parkı Komplo Teorisi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir