Taksim İlkyardım Hastanesi Açılıyor

Son Güncelleme: 21 Şubat 2017 - 11:04 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

46 bin metrekarelik alana inşa edilen 250 yataklı yeni Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi eylül-ekim ayında hizmete açılması planlanıyor.

Taksim İlkyardım Hastanesi Açılıyor

Taksim İlkyardım Hastanesi, 1969 yılından bu yana İstanbul’un kalabalık ilçelerinden Beyoğlu’ndaki merkezi konumu ve ismine vatandaşların ilk aklına gelen sağlık kurullarından biri. Kuruluşundan itibaren sağlık hizmetinde bölgenin önemli yükünü alan hastane, depreme dayanıksız hale gelen ve plansız yapılan ek binalar nedeniyle kullanımı zorlaştığı ve tehlike arz ettiği gerekçeleriyle Eylül 2013’de kapılarını kapattı.

YÜKSEKLİK İNŞAATI UZATTI

Aynı yerde yıkılıp yeniden yapılacak olması sebebiyle geçici bir süreliğine çalışanlarıyla Gaziosmanpaşa’da yeni yapılan hastane binasına taşınmasına karar verildi. Üzerinde helikopter pisti olarak hazırlanan ve Anıtlar Yüksek Kurulu’na verilen bir projesi, yükseklik nedeniyle uygun görülmeyince revize edilmişti.

Hastanenin yapım süreci de bu nedenle uzadı. Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onaylamasıyla birlikte 2015 Ocak ayında başlayan yıkımın ardından inşaat çalışmalarına geçildi. Geçen yıl nisan ayında temel çukurundan ibaret olan hastanenin yerinde şimdi 14 katlı bina yükseliyor. Bir yıla kalmadan binanın kaba inşaatının büyük bölümü tamamlandı.

BU KIŞ AÇILIYOR

Hastanenin planlanan zamanda hizmete girmesiyle ilgili herhangi bir değişiklik olmadığı öğrenildi. Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, açılışla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, hastanenin Eylül-Ekim 2017 tarihlerinde yeniden Beyoğlu’na taşınacağını söylemişti. İnşaatın tamamlanmasıyla Gaziosmanpaşa’da halen hizmet veren Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, personeliyle birlikte yeniden Beyoğlu’na taşınacak. 46 bin metrekare alan üzerine kurulan hastanenin 7 katı bodrum olmak üzere 14 kath yapılan hastanede 250 yatak, 64 poliklinik ve 43 yoğun bakım ünitesi bulunacak.

Seyir Defteri

1969: Hastane, Taksim ilk Yardım adıyla Sıraselviler’de hizmet vermeye başladı.
13 Eylül 2013: Taksim’deki binanın faaliyetleri durduruldu.
Şubat 2014: Hastane, Gaziosmanpaşa’da yeni binasında hizmet vermeye başladı.
Ocak 2015: Eski hastane binasında yıkım çalışmaları başlatıldı.
Taksim İlkyardım’da en fazla hasta kabul sayısı: 8 bin 603 kişi
Taksim İlkyardım’ın acil servisinde günlük hasta kabul sayısı: 250

Habertürk


Taksim İlkyardım Hastanesi Açılıyor ile Benzer Yazılar:

21 Şubat 2017 Saat : 11:04

Taksim İlkyardım Hastanesi Açılıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir