Telefonunuza gelen mesajlara dikkat!

Son Güncelleme: 2 Ekim 2014 - 11:02 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, bayram öncesinde tüketicilerin cep telefonuna ya da mail adreslerine bankalar tarafından çeşitli kredi mesajları gönderildiğini belirterek, söz konusu mesajlarda masrafların gizlendiğini ve faiz oranlarının düşük gösterildiğini belirtti.

Telefonunuza gelen mesajlara dikkat!

Özellikle bayram öncelerinde sayısı artan tüketici kedisi reklamları konusunda vatandaşı uyaran Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, bankaların özendirici reklamları dikkate alınmadan, krediye gerçekten ihtiyaç olup olmadığının belirlenmesi ve buna göre kredi kullanılması gerektiğini söyledi. Bankaların kredi verirken vatandaşları özendirici pek çok hileye de başvurduğunu belirten Küçük, bayram öncesinde tüketicilerin cep telefonuna ya da mail adreslerine bankalardan çeşitli kampanya mesajları geldiğini, sö zkonusu reklamlarda kredi masraflarının gizlenip faiz oranlarının ise düşük gösterildiğini söyledi.

Gerçekten ihtiyaç duyulması halinde kredi kullanılması gerektiğini ve bu noktada da kredi özelliklerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini aktaran Küçük, “Kredi tutarını, ödeme başlangıç tarihini ve süresini iyi belirlemeliyiz. Aylık gelirimizle kredi geri ödeme tutarını ve harcamalarımızı mukayese ederek, ödeyebileceğimiz maksimum kredi turarını belirlemeli, taksitlerini buna göre seçmeliyiz” diye konuştu.

Bankaların kredi kullanımını artırmak için faiz oranlarını farklılaştırabildiklerini hatırlatan Küçük, şunları söyledi:kayasehiristanbul.net

“Bankalar, faiz dışında aldıkları zorunlu masraf ve sigorta bedellerini farklı uygulayabilmekteler. Kredi kullanmadan önce mutlaka farklı bankalardan doğru ve eksiksiz bilgi alınmalı, faiz dışında diğer zorunlu kesintiler olup olmadığı sorulmalı, bankalar arasında mukayese yapıldıktan sonra, durumumuza en uygun kredi kullanılmalıdır. Masrafların gizlenip, faiz oranlarının düşük gösterildiği krediler, çok iyi analiz edilmelidir.”


Telefonunuza gelen mesajlara dikkat! ile Benzer Yazılar:

2 Ekim 2014 Saat : 11:02

Telefonunuza gelen mesajlara dikkat! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir