Tokatlılar 4. Kez Başakşehir'de buluştu - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

Tokatlılar 4. Kez Başakşehir’de buluştu

İstanbul’da yaşayan onbinlerce Tokatlı, İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın himayesi ve Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘4. Geleneksel Tokat Buluşması’nda buluştu.

Buna bakmak ister misiniz.
Tokatlılar 4. Kez Başakşehir’de buluştu
Son Güncelleme :

02 Haziran 2014 - 13:12

tanıtım ekle

İstanbul’da yaşayan onbinlerce Tokatlı, İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın himayesi ve Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘4. Geleneksel Tokat Buluşması’nda buluştu.

Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı’nda öğlene kadar zaman zaman yağmur yağmasına rağmen binlerce Tokatlı’nın geldiği Büyük Tokat Buluşması’na ev sahibi olarak Mevlüt Uysal’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, İBB. Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, GOP üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, Tokat İlçe Belediye Başkanları katıldı.

Mahalli sanatçıların ilk olarak sahne aldığı Büyük Tokat Buluşması’nda Tokat Üniversite, il ve ilçe belediyelerin stantları ve Tokat’a özgü yöresel ürünlerin tanıtıldığı stantlar yer aldı. Tokat Buluşması’na gelen Tokatlılar piknik yaparak güzel bir gün geçirmenin yanı sıra hemşehrileriyle birlikte vakit geçirme ve kaynaşma fırsatı buldular.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Tokatlı İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu kısa bir sohbetin ardından dua etti. Programın açılış konuşmasını İSTOKDEF (İstanbul Tokat Dernekleri Federasyonu) Başkanı Mehmet Salih Uzun yaptı.

Başakşehir’de Tokatlılar’ın ayrı bir yeri var

Büyük Tokat Buluşması’nda ev sahibi olarak söz alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; “Tokat Buluşması’nın bu yıl 4.süne ev sahipliği yapıyoruz. İnşallah her sene Tokatlıları burada ağırlayacağız. Her yıl geldiğinizde siz biraz daha memnun kalıyorsunuz biz de her yıl eksiklerimizi tamamlıyoruz. İlk yıl sadece piknik havası vardı. Bu yıl bir tanıtım havasında geçti. İlçemizde en çok yaşayan nüfus olarak Tokat’ın ayrı bir yeri var. İlçenin yüzde 10’u Tokatlı. Ondan da önemlisi en yakın arkadaşlarımız Tokatlı. Ömer Döngeloğlu hocamız zaten birlikteyiz. Tokat Milletvekili Zeyid Aslan öğrenciliğimizden beri yakın dostumuz, İstanbul Milletvekilimiz Harun bey 89’dan beri yakın dostumuz arkadaşımız. Güzel bir organizasyon emeği geçen ve burada bulunan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.”

Diğer illere örnek olacak bir organizasyonkayasehiristanbul.net
Tokatlılar Buluşması’na katılan ve burada bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Tokat’ın güzel insanlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tokat Dernekleri Federasyonu’nun gerçekten diğer illerimize örnek teşkil edecek bu organizasyonunu oldukça başarılı buluyorum.” Diye başladığı konuşmasına şöyle devam etti; Birlikte olmak, geçmişi yad etmek, geleceğe birlikte bakmak millet olma olgusunun bir örneğidir. İstanbul’da da 3. Dönem seçilmemizde, özellikle kimseye nasip olmayacak bir paye olarak en yakınınız olan insanın yerine koyarak abi diyerek verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Bir çok Tokatlı dostum var. Samimiyetinizi vatana millete ve değerlere olan bağlılığınızı gayet iyi biliyorum. Bu anlamda ülkenin gelişmesine, Tokat ilindeki yatırımlar ve diğer illerdeki ortaya çıkan güzel eserlerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Aranızdaki bu dayanışmayı, hava şartlarına rağmen gelenek kültür ve değerlerinizi hissetmek, evlatlarınıza hissettirmek anlamındaki bu güzelliğinizi takdir ediyorum. Tokat Belediye Başkanımız’ın davetini aldım. En kısa zamanda da Tokat’a gitmeyi düşünüyorum. Emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.”

“Tokatla irtibatı kesmemeliyiz!”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca’da organizasyonda Tokatlı Hemşehrilerine hitaben bir konuşma yaptı. “Şehirlerin de insanlar gibi ruhları vardır. Şehirler taşında toprağında köyünde bu ruhu taşır. Biz şehrin taşına toprağına o ruhu önce insanı verir.” diyen Karaca, “Biz dedelerimizin hikayelerini dinledikçe bu ruhla büyüdük. Tokat bir şehirdir . Ama bu şehir sıradan derinliksiz bir şehir değildir. Bu şehrin çocukları olarak Tokat dendiğinde hepimizin içi titrer. Bu ruhu kaybetmeden geleceği kuracağız. Gelişerek büyüyeceğiz. Çocuklarımıza Tokat’ı anlatmalı Tokat’la irtibatı kesmemeliyiz. İşte bu yüzden burada ve birlikte olmamız çok önemli. Tokatlıların burada buluşması birliğin ve dayanışmanın adresidir. Katılan ve emeği geçen herkese özellikle İBB Başkanımız Kadir Topbaş’a ve 4 yıldır bize ev sahipliği yapan, haziranın ilk pazar günü Tokatlılar’a ormanı tahsis eden Mevlüt Uysal Beye teşekkür ediyorum. “diye konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından hediye çekilişi ve Sanatçı Alişan konseri ile organizasyon son buldu.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.