TOKİ adını kullanarak dolandırdılar

Son Güncelleme: 5 Kasım 2015 - 1:07 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Toplu konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Kayabaşı Konutları projesinden kuraya girmeden ev tahsisi sağlamayı vaat ederek kandırdığı kişilerden para toplayan Mustafa K. (50) yakayı ele verdi.

TOKİ adını kullanarak dolandırdılar

TOKİ avukatları aracılığıyla savcılığa yapılan şikâyeti değerlendiren polis, bir emlak dolandırıcısını gözaltına aldı. Bir kişinin sözde kuraya girmeden daire tahsisi yaptırabildiğini söyleyerek vatandaşlardan para topladığı şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Mağdurlarla yapılan görüşmeler sonucu kimliği tespit edilen şüpheli Bağcılar’da gözaltına alındı. Şüpheli Mustafa K.’nın oto ticareti yaptığı ortaya çıktı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada şüphelinin mağdurlardan 15 bin lira ile 120 bin lira arasında para toplayarak kuraya girmeden ucuz konut tahsisi yapmayı vaat ettiği, aldığı paralar karşılığında sahte makbuzlar kestiği öğrenildi. Şüphelinin mağdurlara gösterdiği sözde TOKİ idaresi tarafından görevlendirildiğini anlatan belgelerin de sahte olduğu tespit edildi. Yapılan soruşturmada şüpheli Mustafa K.’nın 11 mağdurdan toplam 720 bin lira para topladığı belirlendi.


TOKİ adını kullanarak dolandırdılar ile Benzer Yazılar:

5 Kasım 2015 Saat : 1:07

“TOKİ adını kullanarak dolandırdılar” için 1 Yorum

  1. murat dedi ki:

    bizide ayni şekilde dolandirdilar dahda oylıyorlar bu gun yarın direleri teslim edcegiz diye ama bende bunları okduktan sonra savcılıga baş vuru yapacagım

TOKİ adını kullanarak dolandırdılar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir