TOKİ Başkanı Bulut: Böyle bir rapor yok

Son Güncelleme: 17 Şubat 2019 - 6:29 0 Yorum Yazar:

6 Paylaşımlar

İstanbul’da inşa edilen 76 gökdelen üzerinden “haksız rant elde edildiği ve TOKİ tarafından rapor hazırlandığı” iddialarının asılsız olduğu belirtildi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, İstanbul’da inşa edilen 76 gökdelen üzerinden “haksız rant elde edildiği ve TOKİ tarafından rapor hazırlandığı” iddialarının asılsız olduğunu belirterek, “Böyle bir rapor yok. İdaremiz veya idaremiz çalışanları tarafından böyle bir rapor hazırlanmamıştır.” dedi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Bulut, konut projelerinde TOKİ’nin önceliklerine ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla yatay, az katlı ve yerel mimariyi esas alan mahalle konseptli projeler üretmeye devam ettiklerini belirten Bulut, Toplu Konut İdaresi olarak konut üretim süreçlerini, insanı odağa alan yeni disiplinlerle, bir üst ölçekte ele aldıklarını vurguladı.

Bulut, geçmiş yıllardaki tecrübeler ve milletin beklentisi doğrultusunda yürüttükleri çalışmalarla, konut ihtiyacını karşılamanın ötesinde yeni yerleşim alanları ve yeni şehirler oluşturduklarını kaydetti.

“BÖYLE BİR RAPOR HAZIRLANMAMIŞTIR”

Bulut, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sokak Ekonomisi ve Güvencesizler Çalıştayı”nda yaptığı konuşmada, “İstanbul’da inşa edilen 76 gökdelen üzerinden haksız rant elde edildiği, bu bilgilerin de TOKİ uzmanları tarafından hazırlanan raporda olduğu” iddialarına ilişkin, “Böyle bir rapor yok. İdaremiz veya idaremiz çalışanları tarafından böyle bir rapor hazırlanmamıştır. TOKİ’nin ve çalışanlarının böyle bir rapor hazırlamak gibi bir görevi de bulunmamaktadır.” yanıtını verdi.


TOKİ Başkanı Bulut: Böyle bir rapor yok ile Benzer Yazılar:

17 Şubat 2019 Saat : 6:29

TOKİ Başkanı Bulut: Böyle bir rapor yok Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir