Toki Halkalı’da Yeni Proje Başlatacak

Son Güncelleme: 6 Eylül 2017 - 10:52 0 Yorum Yazar:

1 Paylaşımlar

Marmara Üniversitesi’nin Halkalı’daki arazisi TOKİ’ye verildi. TOKİ bu arazi üzerinde yeni bir projeyi hayata geçirecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve “İstanbul’un Anayasası” olarak bilinen 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı’nda değişiklik yaptı. Toki Halkalı'da Yeni Proje Başlatacak

17 Ağustos günü askıya çıkarılan Marmara Üniversitesi’nin Küçükçekmece’deki arazisi ile ilgili plana göre Çevre Düzeni Planı’nda üniversite alanı olarak belirlenen Küçükçekmece Halkalı’daki yaklaşık 1 milyon metrekarelik arazinin imar durumu “konut+ticaret” olarak değiştirildi.

Marmara Üniversitesi’nin dağınık olan kampüslerini bir araya toplamak için tahsis edilen Halkalı’daki arazi TOKİ, Maliye Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Marmara Üniversitesi arasında 11.04.2016 tarihinde imzalanan protokol ile TOKİ’nin tasarrufuna geçti. Marmara Üniversitesi’ne de Maltepe’de bulunan Orgeneral Kenan Evren Kışlası’nın arazisi tahsis edildi.

Yapılan plan değişikliği ile toplam 996 bin 113 metrekare yüzölçümlü planlama alanının ortalama yapı yoğunluğu 1.44 emsal olarak belirlendi. Üniversite arazisinde yapılan düzenleme ile konut, rezidans, iş merkezi, AVM, otel, motel, banka ve finans kurumları yükselecek. Alana 3 de cami yapılacak. Toplam inşaat alanının yüzde 30’u ticaret, yüzde 70’i konut alanı olacak. Plan değişikliği 15 Eylül’e kadar askıda kalacak.


Toki Halkalı’da Yeni Proje Başlatacak ile Benzer Yazılar:

6 Eylül 2017 Saat : 10:52

Toki Halkalı’da Yeni Proje Başlatacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir