TOKİ İstanbul esnafına çarşı yaptı

Son Güncelleme: 4 Aralık 2016 - 9:57 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TOKİ, İstanbul’daki Rami Kışlası’nda 1986’dan bu yana geçici olarak faaliyet gösteren Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için Kayabaşı Batı Resneli Bölgesinde modern bir çarşı inşa edecek. TOKİ İstanbul esnafına çarşı yaptıYılbaşından sonra inşaatına başlanacak çarşı, iki yıl içinde bitirilecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konut üretiminin yanı sıra modern sanayi siteleri inşa ettiklerini ve KOBİ’leri tek çatı altında topladıklarını söyledi.

Turan, TOKİ’nin Kayabaşı Batı Resneli Bölgesinde yapacağı yeni çarşıyla, Rami Kışlası’nda 1986’dan bu yana geçici olarak zor ve sağlıksız koşullarda faaliyetlerini sürdüren gıda toptancılarının yüzünü güldüreceklerini belirterek, “Rami Gıda Toptancıları esnafını çağdaş ve modern bir çarşıya kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Çarşının inşaatının yılbaşından sonra başlayacağını ve iki yıl içerisinde tamamlanacağını aktaran Turan, Rami Kuru Gıdacılar Toptancılar Hali‘nde bulunan esnafın daha modern ve günün ihtiyaçlarına cevap veren iş yerlerine sahip olacağına dikkati çekti.

Projenin detayları hakkında da bilgi veren Turan, şöyle devam etti:

Kayabaşı‘nda yapacağımız yeni çarşı 320 bin metrekare alanda inşa edilecek. Projemizde 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlar için 120 ticari dükkan, 541 araçlık kapalı, 634 açık, 65 tır olmak üzere toplam bin 240 araçlık otopark, mescit ve sosyal tesisten oluşan bir yerleşke inşa edilecek.”

Turan, “İdare olarak, şehir içinde yer alan sanayi tesislerini daha modern şekilde şehir dışına taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Projenin yol haritası
Projenin iki önemli ayağı olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:

“Öncelikle esnafımızın uzun vadede ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda arsa ürettik. Kayabaşı Batı Resneli bölgesinde 320 bin metrekare arsa üzerine esnafın talebine istinaden ihtiyaç ve kullanımına uygun çağdaş ve modern bir çarşı projesi geliştirdik. Projenin ikinci ayağı ise Rami Kışlası’nın tarihsel kimliğinin korunması, yaşatılması, tarihi ve kültürel özelliklerine uygun müze ve kütüphane gibi halkın istifadesine sunulmasının önünün açılmasıdır.”


TOKİ İstanbul esnafına çarşı yaptı ile Benzer Yazılar:

4 Aralık 2016 Saat : 9:57

TOKİ İstanbul esnafına çarşı yaptı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir