TOKİ Kayaşehir’de 200 milyonluk dolandırıcılık

Son Güncelleme: 14 Haziran 2016 - 8:51 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

TOKİ Kayaşehir konutlarının bulunduğu bölgede vatandaşları ucuz ev vaadiyle dolandıran bir şahıs yaklaşık 200 milyon liralık bir vurgun yaptığı ortaya çıktı. Her defasında TOKİ tarafından yapılan uyarılar işe yaramadı, yeni bir dolandırıcılık böyle yapıldı.

TOKİ Kayaşehir'de 200 milyonluk dolandırıcılık

Ucuz konut üreticisi TOKİ tarafından inşaa edilen ve belli prosedürler dışında sahip olunması imkansız olan konutları için şu sıralar bir kişinin dolandırıcılık hedefi olmuş durumda. İstanbul Kayaşehir‘de bulunan konutları için büyük vurgun yapıldığı kaydedilen bir dolandırıcılık olayıyla sarsıldı. 10’larca vatandaştan ucuz konut vaadiyle topladığı paralarla ortadan kaybolan şahsın 200 milyon liralık vurgun yaptığı kaydedildi.

Dolandırıcılar, bu defa da vatandaşın ev sahibi olma hayallerini yıktı. İstanbul’da, Toplu konut İdaresi (TOKİ) Kayabaşı Konutları’nda ‘uygun fiyata’ ev vaat eden 26 yaşındaki Emre K.’nın yüzlerce kişiden para toplayıp ortadan kaybolduğu öne sürüldü. Mağdurlar, son ana kadar dolandırıldıklarını anlamadı. Zira Emre K., eski Ak Parti Sivas Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olduğunu, ancak kendisi aracılığıyla uygun fiyata ev alabileceklerini söyledi. Para aldığı kişilere TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan imzalı belgeler gönderen şüpheli, yaklaşık 700 kişiyi dolandırdı.

‘ULAŞAMADIĞI KİMSE YOKTU’

Dolandırıldığını iddia edenlerden biri de kuaför Zafer Dudu. Sadece kendisi ve çevresinin 1 milyon TL’nin üzerinde para kaptırdığını ifade eden Dudu, “Telefonla ulaşamadığı kimse, yapamadığı iş yoktu. Her şeyi belgelerle yaptı, inandık” dedi.

Sevgilisiyle beraber yurtdışına kaçtığı belirlenen Emre K. hakkında savcılığa çok sayıda suç duyurusu yapıldı. Şu anda nerede olduğu bilinmeyen Emre K.’nın avukatı Kadir Kartal ise “Bir kısım insanlar onu kullandı, kandırıldı. Mağdurların öfkesinden korkuyor. Bildiğim kadarıyla şu an beş kuruş parası yok” diye konuştu.

‘HUKUK SERVİSİMİZE BAŞVURABİLİRLER’

TOKİ yetkilileri ise Emre K. isimli birini tanımadıklarını ifade ederek şu açıklamayı yaptı: “Bunun gibi çok vaka var. Hukuk servisimiz hepsiyle ilgileniyor. Bu konuda daha önce uyarıda bulunmuştuk. Vatandaşlarımızın muhatabı yetkili bankalardır. Mağdur vatandaşlar, hukuk servisimize başvurabilir.”

“ALO TOKİ’Yİ ARAYIN”

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, dolandırıcıların uydurma TOKİ sözleşmesi hazırlayıp, vatandaşlara, ‘Size öncelikli alım tanıyacağız’ gibi vaatlerde bulunduğunu kadederek; “Sözleşmelerde ‘Kurasız Satış’ ibaresine yer vererek vatandaşları kandırıyorlar. Bu sahte sözleşmelerde belli bir miktar peşinat alınıp sözde vade uygulanacağı hükmü var. Peşinat alındıktan sonra ortadan kayboluyorlar. Vatandaşlarımız bize müracaat edince dolandırıldığını fark ediyor. Vatandaşlarımız, umutlarını çalan bu sahtekar ve dolandırıcılara karşı daha fazla dikkat etmeli. TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeli, iş ve işlem yapmamalı. TOKİ adına kendilerine bir şey söylendiğinde, yapıldığında bunu idareye mail ve ALO TOKİ (444 86 54) iletişim kanalıyla ya da Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikayette bulunsunlar. Biz takipçisi oluruz” dedi. Milliyet


TOKİ Kayaşehir’de 200 milyonluk dolandırıcılık ile Benzer Yazılar:

14 Haziran 2016 Saat : 8:51

“TOKİ Kayaşehir’de 200 milyonluk dolandırıcılık” için 1 Yorum

  1. X kisi dedi ki:

    Esenlerde oturan NIHAT X ve SEMSI X %100 toki 19.bolgeden ev vaadiyle 16bin lirami almistir.

TOKİ Kayaşehir’de 200 milyonluk dolandırıcılık Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir