Toki Kayaşehir Konut Satışında Fiyatlar Çok Yüksek

Son Güncelleme: 21 Ağustos 2017 - 12:20 7 Yorum Yazar:

1 Paylaşımlar

Toki İstabul Başakşehir‘de başlatmış olduğu yaklaşık 2000 konutluk satış duyurusu İstanbul halkında buruk bir sevinç ile karşılandı.

Toki Kayaşehir Konut Satışında Fiyatlar Çok Yüksek

Başakşehir‘in Kayaşehir bölgesinde Mahalle konsepti ile yapılan konutların 1892 tanesinin satış duyurusu yayınlandı. Başakşehir‘de Orta gelir grubu düşünülerek inşa edilen konutların en düşük ödeme taksiti 1+1 daire için 603 lira,  en yüksek ödeme taksiti 3+1 için 2.983 lira olarak belirlendi. Konutların toplam maliyeti ise 144 bin lira ile 477 bin lira olarak açıklandı.

En düşük peşinat 36.000 TL iken en yüksek peşinat 191.000  TL olarak düzenlendi. Bu rakamlar en dip ve en yüksek rakamlar olarak baktığımızda ortalama taksit tutarı 1800 TL. ortalama peşinat 113.000 TL. olduğunu görmekteyiz.

Asgari ücretin 1500 TL. ortalama gelir düzeyinin de 3000 TL. olduğu ülkemizde  yapılan bu konutların alt gelir gurubu gözetilerek satışa sunulduğunu söylemek çok zor olacaktır.

Satış duyurusunu facebook sayfamızda yayınladığımız (facebook.com/kayasehiristanbul.net) andan itibaren konut fiyatları hakkında binlerce mail aldık. Vatandaş Toki’nın Kayaşehir‘de satışa sunduğu konutların sosyal konut değil zengin konutu olduğu noktasında hemfikir olmuş durumda. Gelir düzeyi yüksek olan zaten istediği yerde istediği şekilde daire alabilmektedir. Ancak gelir düzeyi düşük olan Alt Gelir Grubunun bu fiyatlara nasıl daire almasını bekleriz. ‘Taksit tutarlarının maaşından fazla olduğunu söyleyen evi olmayan dar gelirliler birde ev fiyatına bizden peşinat istiyorlar bu ne iştir’ şeklinde sitem etmektedirler.

Öyle anlaşılıyor ki bu projede sosyal konut olarak değil, her ne kadar malzeme kalitesi olarak düşük olsa da zengin konut projesi olarak karşımıza çıkmış durumda. kayasehiristanbul.net olarak halkın sesini kamuoyuna duyurmayı kendimize bir borç bildik.


Toki Kayaşehir Konut Satışında Fiyatlar Çok Yüksek ile Benzer Yazılar:

21 Ağustos 2017 Saat : 12:20

“Toki Kayaşehir Konut Satışında Fiyatlar Çok Yüksek” için 7 Yorum

 1. Zeynep Güner dedi ki:

  Konut fiyatlarınız çok yüksek bunun neresi alt guruba ve orta gelir gurubu olduğunu söylemek imkansız bu vebali nasıl taşıyacaksınız?

 2. Zeynep Güner dedi ki:

  Bunun neresi der gelir ve orta gelir konut metre kareler küçük oldukça 2+1 ve 3+1 ler ve üstüne fiyat çok yüksek bunun neresi alt ve orta gurub için allah aşkına biraz makul olun peşinat çok yüksek en azından peşinatta bişey yapın düşürün ve taksit fiyatlarını sözde kalmasın dar ve orta gelir gurubu için konut satışı var diyorsunuz ama buna siz bele zor soyluyerken neden bu kadar yüksek fiyat lütfen makul bir fiyat uygulaması yeniden düzenleyin sizden istihdam ediyorum

 3. selim tanrıseven dedi ki:

  Toki yasa gereği arsaya para vermez kamu arazilerine konut yapar , kayaşehirde olduğu gibi yani arsa maliyeti sıfır.
  Yine yasa gereği inşaat ruhsat harcı yapı denetim gibi giderleri yoktur.
  Gelelim maliyete , bayındırlık bakanlığı her yıl inşaat m2 birim fiyatlarını açıklar şu anda 1 m2 inşaatın maliyeti 1.000-tl civarıdır.
  Burdan hesapla tokinin bahsi geçen projedeki 82 m2 daire maliyeti 82.000-tl yi geçmez.
  Şimdi soruyorum toki yasa gereği fakire fukaraya alt gelir grubuna ev saterken kar etmemesi gerekir.
  Bahsi geçen projede ortalama 2+1 82 m2 daire 300.000-tl den satılıyor
  aylık taksitler 1.900 tl asgari ücret 1.400-tl

 4. Murat şahin dedi ki:

  Bunasil alt gelir projesidir anlamadım 2000 TL maaş alan nasıl olurda 1800 TL öder yani zengin daha zengin olacak dairesine daire katacak fakir her zaman ki gibi bakakalacak yazıktır ayıptır utanmalisiniz

 5. Eyüp dedi ki:

  Bu durumu inanın bu ülkenin fedakar ve cefakar insanları haketmiyor. 18 Martta Çanakkalede düşmana geçit vermeyip vucudunu mermilere siper eden 15 Temmuzda da hainlere geçit vermeyip vucudunu tanklara siper eden bu aziz millet 1400 lira asgari ücrete çalışıp ortalama 1800 lira gibi taksitlerle ev almayı haketmiyor. TOKİ bu saatten sonra alt gelir değilde üst gelir gurubuna yönelik projelerde yer alıyor. Kimse kimseyi kandırmasın bundan sonra hiç kimse TOKİ den alt gelir gurubunun alabileceği türden konut projeleri beklemesin.

 6. Hatice Kaya dedi ki:

  Toki yetkililerine sesleniyorum alt gelir gurubuna gerçek anlamda nezaman birşeyler yapacaklar.?

 7. Nermin dedi ki:

  TOKİ başkanı lütfen rica ediyoruz peşinatlarda indirim yapın sesimizi duyun lütfen aksi halde peşinatı yatıramıycaz lütfen allah rızası için yalvarıyoruz insafa gelin lütfen tekrar tekrar rica ediyorum ALLAH aşkına duy sesimizi.başkanım sağlıkla kal sana duacıyız.

Toki Kayaşehir Konut Satışında Fiyatlar Çok Yüksek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir