Toki Silivri’de Dar Gelirli Konut Sayısını Artırıyor

Son Güncelleme: 21 Ekim 2016 - 7:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yoğun talep aldığı Silivri’de göçmenler için yapacağı konutları iptal ederken, dar gelirli grubuna yönelik konut sayısını artırma kararı aldı.

Rıfat Kutlu

Piyasa koşullarında ev sahibi olamayan vatandaşlara düşük taksitli ve uzun vadeli ödeme koşullarında ev sahibi olma imkânı sunan TOKİ‘nin Silivri Konutları Projesi yoğun talep gördü. TOKİ’nin ilçemizde dar gelirli vatandaşlara yönelik yapacağı konut portföyünü 2 bine çıkardığını açıklayan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.


2017 Konut Projeleri


Kutlu, “TOKİ projesiyle 345 konut göçmen, 1000 konut da dar gelirli vatandaşlarımıza ait olmak üzere TOKİ’nin burada totalde yaklaşık 1500 konut yapacağı müjdesini vermiştik ama bu geçen süre zarfında vatandaşlarımızın bizden yoğun bir şekilde konut talebinde bulunmalarına istinaden TOKİ Başkanımız ve yetkilileriyle yeniden yaptığımız görüşmeler çerçevesinde göçmen vatandaşlarımız için yapacağımız 345 konutu iptal ederek, inşallah 2 bine yakın konutu dar gelirli vatandaşlarımıza sunmak üzere Silivri’de yapacağımız projenin müjdesini buradan sizlerin vasıtasıyla Silivri halkımıza duyurmak istiyorum. Mimarsinan Mahallesi’nde Samsun Mahallesi olarak ifade ettiğimiz otoban bağlantı yolunun batısında kalan bölgelerle alakalı TOKİ’nin üzerinde çalışmış olduğu yerler var.

Silivri gişelerinin, Alipaşa tarafındaki alt kısmında kalan yerlerle alakalı TOKİ’nin anlaşmaya vardığı yerler var. Büyük ihtimal Silivri gişelerinin hemen batı kısmında TOKİ yapılacağı yönünde yüksek kanaatimiz var. Buradaki ihale süreci neticelendiğinde vatandaşlarımızdan gelen yoğun talebi karşılasın maksadıyla TOKİ Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde daha önce 1000 olan konut sayısını şimdi 2 bine çıkartarak Silivri’deki vatandaşlarımızın konut sahibi olma imkânını sağlamış olacağız.

Koşullar TOKİ projeye başladığında daha net bir şekilde ortaya çıkar ama şu anki durum itibariyle dar gelirli vatandaşımız olarak nitelendirdiğimiz, üzerinde herhangi bir emlak olmayan, asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız, şehit ve gazi ailelerimiz, engelli vatandaşlarımız ve aileleri öncelikli olacak” dedi. silivrihurhaber.com


Toki Silivri’de Dar Gelirli Konut Sayısını Artırıyor ile Benzer Yazılar:

21 Ekim 2016 Saat : 7:10

Toki Silivri’de Dar Gelirli Konut Sayısını Artırıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir