TOKİ Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor

Son Güncelleme: 6 Ekim 2016 - 9:12 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul sınırları içinde arsa miktarını hızla azalması, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nı farklı arayışlara yönlendirdi.

TOKİ Silivri'ye Yeni Konut Yapıyor

Fiyatların da yükselmesi karşısında TOKİ, Silivri İsmetpaşa Mahallesi’nde 33 bin 922 metrekare arsa üzerinde 345 konut yaptırmak üzere harekete geçti.
Projede ayrıca 3 tane de kapıcı dairesi inşa edilecek.

Arsa 2. dereceden deprem kuşağında yer aldığı için temelleri radye jeneral sistem üzerine inşa edilecek. İnşaat tekniğine de avan ve uygulama planları dikkate alınarak karara varılacak.

En az 50 yıllık bir ekonomik ömür biçilen binaların inşaatı 7 ayda tamamlanacak. Alt gelir grubu için planlanan konutlara vatandaşlar kira öder gibi uzun süreli ve düşük taksit miktarı ile ulaşabilecek. TOKİ İstanbul Silivri’de 30 milyon liralık yatırımla 348 konut inşa etmek üzere ÇED Raporu hazırlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sundu. Konutları 14 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Günde ortalama 80 kişinin çalışacağı projenin yatırım değeri 30 milyon lira olacak.

Projenin geliştirileceği arsa; topoğrafya, mülkiyet, alt yapı koşullarına ve yerleşime uygunluğu dolayısıyla alternatifsiz olarak tercih edildi.


TOKİ Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor ile Benzer Yazılar:

6 Ekim 2016 Saat : 9:12

TOKİ Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir