Toki, Silivri’de Yeni Konut İnşa Edecek!

Son Güncelleme: 13 Ocak 2017 - 8:18 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul’un Silivri ilçesi Pirimehmetpaşa Mahallesi’nde 348 konutluk proje inşa edecek.

Toki, Silivri’de Yeni Konut İnşa Edecek!

Toki Kayaşehir Projesindeki Villalar

Türkiye’nin her bir köşesinde toplu konut uygulamaları gerçekleştiren TOKİ, 2016 yılında birçok projeyi tamamlarken 2017 yılına hızlı bir giriş yaptı.
2016 yılı içinde 60 bin konutun yapımını hedefleyen ancak 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası 2016 hedefini yukarı yönde revize ederek, 60 bin rakamını 64 bine çıkaran TOKİ, dar gelirli vatandaşlar için 2017 yılında da konutlar üretmeye devam ediyor.

İstanbul İli Silivri İlçesi Pirimehmetpaşa Mahallesi’nde 348 adetlik konut projesi için harekete geçen İdare’nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Süreci başladı.

Proje bedeli 30 milyon lira olarak belirlenen TOKİ Silivri projesi toplam 33 bin 922 metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek.
Acil Eylem Planı’nın Sosyal Politikalar başlığı adı altında; kentlerdeki gecekondulaşmanın önlenmesi ve mevcut gecekondu alanlarının iyileştirilmesi-dönüştürülmesi ve dar gelirlilerin kira öder gibi kısa sürede ev sahibi olmalarının sağlanması hedeflenen toplu konut uygulamaları devam ediyor. En geç 14 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek olan Silivri toplu konut projesi Silivri İstanbul ilçe merkezine 2 bin 500 metre uzaklıkta bulunuyor.
B1 tipi blok tipinde oluşan projede dairelerin birim fiyatı 800 liradan başlıyor. Hane başı 5 kişi olduğu kabulüyle toplam 348 konutta 1740 kişilik nüfusun barınacağı tahmin ediliyor. Projenin inşaat yapım çalışmalarının ÇED sürecinin tamamlanması ile ihale sonuçlarına bağlı olarak yüklenici tarafından başlanılması planlanıyor.


Toki, Silivri’de Yeni Konut İnşa Edecek! ile Benzer Yazılar:

13 Ocak 2017 Saat : 8:18

Toki, Silivri’de Yeni Konut İnşa Edecek! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir