Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022 Ne Zaman Yapılacak? 100 Bin Konut

22 Şubat 2024 - 14:06

Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022 Ne Zaman Yapılacak? 100 Bin Konut

TOKİ sosyal konut başvurusu ne zaman yapılacak? TOKİ 100 bin sosyal konut başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir? 

Son Güncelleme :

05 Temmuz 2022 - 10:04

Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022 Ne Zaman Yapılacak? 100 Bin Konut

Dar gelirli vatandaşlar TOKİ sosyal konut başvuruları ile ilgili detayları gündeminde tutuyor. Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022 yılı Toki 100 bin konut projesi kapsamında vatandaş ev sahibi olacak.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 2022 Ağustos ayında 100 bin konutluk yeni bir kampanya başlatacaklarını söyledi. TOKİ sosyal konut başvuru Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’nın müjdesiyle 81 ile yapılıyor. Peki TOKİ sosyal konut başvurusu ne zaman yapılacak? TOKİ 100 bin sosyal konut başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022

Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022

Yüzlerce vatandaş ucuz konut sahibi olmak isterlerken TOKİ sosyal konut başvurularını sorguluyor. 2+1, 3+1 planlarında hazırlanan sosyal konutlar için başvuru tarihleri, şartlarının yakın zamanda netlik kazanması bekleniyor. Yüz binlerce kişinin kira öder gibi ucuz ve yeni evlere sahip olmasını sağlayan TOKİ bu yılın ağustos ayında yeni bir kampanyaya daha başlıyor. Peki TOKİ sosyal konut başvurusu ne zaman yapılacak? TOKİ 100 bin sosyal konut başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

2022 TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

TOKİ başvuru tarihi için net bir açıklama yok. Yüz binlerce kişinin kira öder gibi ucuz ve yeni evlere sahip olmasını sağlayan TOKİ bu yılın ağustos ayında yeni bir kampanyaya daha başlıyor. 100 bin yeni konutun daha yapılacağı bilgisi edinilirken dar gelirli vatandaşa birbirinden farklı bütçe seçenekleriyle yeni konut sahibi olma fırsatı doğacak.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, ağustos ayında 100 bin konutluk yeni bir kampanya başlatacaklarını söyledi.

TOKİ 1 MİLYON 100 BİN KONUT YAPTI:

“Herkes için konut”, “insanca yaşam” ve “ekonomik olarak ulaşılabilir konut” hedefleri doğrultusunda 1 milyon 100 bin yaptık.

Dünyada yaşanan pandemi ve ekonomik krizlere rağmen son üç yılda nitelikli ve yatay mimariyi esas alan yaklaşık 213 bin konut sosyal donatılarıyla birlikte şehirlerimize kazandırılmış, 137 bin konutun da teslimi bu süreçte gerçekleştirilmiştir.

YÜZDE 13,8 PAZAR PAYI:

2021 yılında Türkiye genelinde ilk el konut satışlarında TOKİ’nin payı ilk defa yüzde 13,8’e yükseltilmiştir. 50 bin olan yıllık konut üretimi miktarı da ortalama 70 bine çıkarılmıştır.

Toki Sosyal Konut Başvurusu 2022

50 MİLYAR LİRALIK YATIRIM:

Bu yıl yaklaşık 50 milyar yatırımla inşaatı devam eden 144 bin konuttan 64 bini, işyeri, hükümet konağı gibi projelerin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

100 BİN KONUT: Bu yılın ağustos ayında yeni bir sosyal konut kampanyası başlatılacaktır. Buradaki konut sayısı da en az 100 bin olacaktır.

İl il, şehirlerimizin talepleri doğrultusunda ve proje yerlerini de seçmek suretiyle hazırlıklarımızı tamamladık, inşallah ağustos ayı içerisinde de bu yeni 100 bin konut projemizi açıklayacağız.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.