TOKİ sosyal konut modelini dünyaya tanıtacak

Son Güncelleme: 26 Eylül 2016 - 11:21 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Türkiye’de hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ile dar ve orta gelirli yüzbinlerce aileyi ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), dünyaya ‘sosyal konut üretim modeli’ni dünyaya anlatacak.
TOKİ sosyal konut modelini dünyaya tanıtacak

17-20 Ekim tarihleri arasında Ekvador’un başkenti Kito’da gerçekleştirilecek Birleşmiş Milletler Konut ve Sürdürülebilir Kentleşme Konferansı’nda (Habitat III) bir konuşama yapacak olan TOKİ Başkanı Ergün Turan, zirvede ABD, Rusya Federasyonu, Çin, Hindistan, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya, Norveç, Japonya, gibi gelişmiş ülkelerin yanı sıra Afrika, Uzakdoğu, Güney Amerika’dan da çok sayıda ülke temsilcisine deneyimlerini aktracak.

Turan “Özelikle yerleşim ve konut politikalarına dair yenilikçi modeller geliştirerek, konut finansmanı konusunda genel bütçeden pay almadan konut ve sosyal donatı üreten TOKİ, uluslararası platformda da ilgi çekmekte, modelin uygulanması yönünde pek çok ülkeden teklifler almaktadır.

Özellikle gelir düzeyi düşük grupların konut ediniminde kamusal çözüm sunan idaremizin sosyal konut üretim modelini ve kentsel dönüşüm projelerimizi Habitat III Zirvesi özel oturumunda dünyaya anlatacağız” dedi. Turan, Habitat zirvesinin 20 yılda bir yapıldığına dikkat çekerek,zirvede kent ve çevre , kent ekonomisei gibi konuların ağırlıkta olacağını söyledi.


TOKİ sosyal konut modelini dünyaya tanıtacak ile Benzer Yazılar:

26 Eylül 2016 Saat : 11:21

TOKİ sosyal konut modelini dünyaya tanıtacak Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir