Almanya | Kayaşehir İstanbul

Volkswagen skandalın izlerini siliyor

Volkswagen skandalın izlerini siliyor

Alman otomobil firması Volkswagen, emisyon skandalının izlerini siliyor. Eylül 2017’de global satış rekoru kırdı. Alman otomobil devi Volkswagen 2015 yılı içerisinde patlak veren emisyon skandalının yaralarını sarmayı başardı. Ortaya çıkan karbondioksit salınım oranları ve çevreci örgütler başta olmak üzere kullanıcılardan da tepki alan Volkswagen zor günleri atlatarak tekrar zirveye yerleşmeyi başardı.

29 Kasım 2017
bosluk

Geleceğin yolları! Bu yollarda hız sınırı 25 km. olacak

Geleceğin yolları! Bu yollarda hız sınırı 25 km. olacak

ŞEHİRLER dünya genelinde büyüdükçe trafik artıyor bu da mevcut yol şebekesine her geçen gün daha fazla stres eklenmesine sebep oluyor. Bu durum hem hava kirliliğini artırıyor hem de insanların yaşam kalitesini zayıflatıyor.

24 Kasım 2017
bosluk

Medipol Başakşehir Beraberlikle Yetindi

Medipol Başakşehir Beraberlikle Yetindi

Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi C Grubu 4. hafta maçında sahasında Almanya’nın Hoffenheim takımıyla 1-1 berabere kaldı.

3 Kasım 2017
bosluk

Başakşehir’i yenmek zorundayız

Başakşehir’i yenmek zorundayız

UEFA Avrupa Ligi C Grubu üçüncü maçında yarın Medipol Başakşehir’i konuk edecek Almanya’nın Hoffenheim takımı, hazırlıklarını tamamladı.

19 Ekim 2017
bosluk

Polat Alemdar bebek arabasıyla

Polat Alemdar bebek arabasıyla

Cuma günü vizyona giren, ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ filminin Avrupa galalarını gerçekleştiren Necati Şaşmaz, yoğun temposunun arasında, ailesine de vakit ayırıyor. Şaşmaz, galalarda kendisine eşlik eden eşi Nagehan Şaşmaz ve 2 aylık oğlu Yusuf Emir ile Köln gösterimi sonrasında parkta birkaç saat keyif yaptı.

2 Ekim 2017
bosluk

BMW’den kablosuz şarj cihazı

BMW’den kablosuz şarj cihazı

Alman otomotiv devi BMW, hybrid aracı 530e iPerformance için kablosuz şarj olanağı sağlayan bir cihazı tanıttı. BMW pad olarak adlandırılan cihaz 220V enerji ile şarj olanağı sağlıyor ve otomobilin sensörleri sayesinde şarj aletinin bulunduğu noktaya park edebiliyorsunuz. Haberin sonundaki video ile bu işlemin nasıl olduğunu görebilirsiniz.

BMW’ye göre, 530e modelinde bulunan 9.4kWh’lık pil, 3.2kW güç ile yaklaşık 3.5 saatte şarj oluyor. Bu kablo ile neredeyse aynı zamana denk geliyor.

Otomotiv devi kablosuz şarj sistemini bir çok ülke için önümüzdeki sene başlatmayı planlıyor. Yeni Şafak’ın haberine göre bu yeni teknolojiyi şimdilik yalnızca 530e iPerformance Plug-in sedanlar üzerinde faaliyete geçirecek olan firma 330e, 740e, X5, i3 ve i8 içinde çalışmalarının olduğunu belirtti.

Elektrikli araçların şarj sistemleriyle ilgili gelişmelerin maliyetleri ve kullanım olanakları hakkında çalışmalar devam ederken BMW kablosuz şarj teknolojisini kullanan ilk üreticilerden biri olmaya çalışıyor.

Kablosuz şarj olayı bu sonbaharda elektrikli araçlar için büyük bir önem kazanmaya başladı. Büyük çapta elektrikli araç kullanılan ülkelerde şarj sorunu için alternatif bir çözüm olabilir.

27 Eylül 2017
bosluk

Angela Merkel seçimlerde hüsrana uğradı

Angela Merkel seçimlerde hüsrana uğradı

Almanya’da tam manasıyla bir genel seçim şoku yaşanıyor. Hükümetteki partilerin çok büyük oranda oy kaybetmesi ve İslam karşıtı ırkçı parti Almanya için Alternatif’in (AfD) oy patlaması ile meclise 94 vekil göndermesi, Başbakan Angela Merkel’i şoke etti. Merkel’in lideri olduğu Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi ve Bavyera eyaletindeki kardeş parti konumundaki Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) toplam yüzde 33 oy alarak sandıktan birinci çıktı. Ancak bu, 1949’dan sonra yapılan seçimlerde CDU/CSU’nun aldığı en kötü sonuç oldu. Hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) de bir önceki seçimlere göre yüzde 5,2 gerileyerek yüzde 20,5’te kaldı. SPD bu seçimlerde tarihin en düşük oy oranını aldı.

Alman medyası da seçim sonuçlarını “Tarihi kayıp” olarak yorumladı. Bild gazetesi “Başbakanın kâbus gibi zaferi” derken Süddeutsche Zeitung, “Birlik partileri ve Sosyal Demokratlar için tarihi kayıp”, Tagesspiel ise “Merkel için acı zafer-AfD üçüncü büyük güç” başlıklarını attı. Sonuçlara göre CDU/CSU toplam 246, SPD 153, FDP 80, Sol Parti 69 ve Yeşiller ise 67 sandalye kazandı. SPD’nin, “Büyük koalisyona yokum” açıklamasından sonra geriye tek opsiyon kaldı. 4’üncü dönemine başlayacak olan Merkel’in elinde partilerin bayrak renklerinden (siyah – sarı – yeşil) yola çıkılarak “Jamaika” olarak adlandırılan CDU, FDP ve Yeşiller koalisyonu seçeneğini bulunuyor. Bu durumda da Dışişleri Bakanı Cem Özdemir olacak.

IRKÇI PARTİDE İLK ÇATLAK

Seçimlerde oy patlaması yaşayan ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra meclise giren aşırı sağcı parti olan ırkçı AfD Partisi’nde Genel Başkan Frauke Petry krize yol açtı. Bir açıklama yapan Petry, AfD Meclis Grubu’nda yer almayacağını belirterek, “Yoluma bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim” dedi. Petry sözünü bitirdikten sonra Alice Weidel ve Alexander Gauland ile birlikte katıldığı basın toplantısını terk etti. Petry, başbakan adayları Gauland ve Weidel ile uzun süredir kavgalı.

TÜRKİYE NEFRETİ ELLERİNDE PATLADI

CDU/CSU’nun büyük oy kaybının nedenlerinden biri de Türkiye düşmanlığında AfD’nin bile önüne geçmesi oldu. AfD genelde seçim kampanyasında mülteci krizini ön planda tutup “Türkiye” veya “Türkler” diye endekslemezken, CDU ve SPD “ırkçıdan çok ırkçı” davrandı ve Türkiye’ye karşıdüşmanca bir siyaset izlemeye başladı. Merkel’in işi hiç de kolay değil. Çünkü bu kez sadece SPD değil, iki ortak birden olacak. Birbirleriyle anlaşamayan Yeşiller ve FDP.

14 TÜRK KÖKENLİ VEKİL

Seçimlerde 7 partinin meclise girmesiyle Federal Meclis’teki milletvekili sayısı 709’a yükseldi. Meclise girmeyi başarın Türk kökenli vekil sayısı da arttı. 11 olan milletvekili sayısı 14’e yükseldi. Özcan Mutlu, Cemile Giousouf ve Azize Tank seçilemezken, diğer 8 vekil koltuğunu korudu. Meclise Elvan Korkmaz, Canan Bayram, Evrim Sommer, Gökay Akbulut, Filiz Polat ve Danyal Beyaz ilk kez girdi.

26 Eylül 2017
bosluk

15 Temmuz’a hakaret eden Itır Esen’e Almanlar sahip çıktı

15 Temmuz’a hakaret eden Itır Esen’e Almanlar sahip çıktı

Darbe girişiminden sonra FETÖ’cülere kucak açan Almanlar, şimdi de 15 Temmuz’la ilgili çirkin paylaşımlar yapan Itır Esen’in arkasında..

ITIR ESEN’E ALMAN DESTEĞİ

Alman Deutsche Welle sitesi, yaşananlarla ilgili yayınladığı haberde “Miss Turkey, ileri giden bir tweet’i yüzünden tacını kaybetti. Türkiye’yi Çin’de yapılacak Miss World güzellik yarışmasında temsil edecekti. Ancak Miss Turkey organizatörleri, genç kadının başarısız darbe girişimiyle ilgili attığı bir tweet’in ardından fikirlerini değiştirdiler” ifadelerine yer verdi.

23 Eylül 2017
bosluk

Çocuklar Dikkat: Öldüren Oyun Mavi Balina!

Çocuklar Dikkat: Öldüren Oyun Mavi Balina!

En son Almanya’da 14 yaşındaki Furkan Şen’in kendini asarak intihar etmesiyle gündeme geldi. Mavi Balina, iddiaya göre onu ölüme götüren oyunda aldığı komutlardı ama Furkan tek değil. Mavi Balina oyunu yüzünden dünyada tam 130 kişi intihar etti.

Yaş grubuna bakıldığı zaman henüz zihinsel ve psikolojik gelişimini tamamlayamamış çocuklara yönelik olduğunu görüyoruz. Oyun kullanıcısına internet korsanları virüs içerikli link gönderiyor. Böylece kişisel bilgiler kolaylıkla çalınabiliyor. Gençler, yakın çevresindeki kişilerle ilgili tehdit, şantaj ve siber zorbalığa maruz kalıyor. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde yapılması istenen ürkütücü görevlerle ruh sağlıkları bozuluyor. Sonuç, intihara kadar gidebiliyor.

Eğer çocuk çok fazla odada yalnız vakit geçiriyorsa, içe kapanmaya başladıysa, sosyal çevresinde uzaklaşıyorsa, duygularını çok fazla belli etmiyorsa o zaman belirtileri görmeye başladığımızı söyleyebiliriz. Bu yalnızca bu oyun için de geçerli değil, yani bütün bilgisayar oyunlarında bu durum var.

Oyun yöneticileri çocuklara ve gençlere sosyal medya ortamlarından ulaşıyor ve mesajlar gizlilik içerisinde gönderiliyor. Bu oyunların engellenmesine yönelik herhangi bir standart adres bulunmuyor.

Çocuklarla oyun yöneticisi arasında gizli bir bağ kuruluyor, ailelerin çocuklarını takip etmesi gerekiyor. Önemsenen, hem sevgi hem de saygı duyulan, hem duyguları merak edilen, ne yaptığı ve ne noktada olduğu merak edilen biri olduğunu farkediyorsa ki burada anahtar kelime önemsenmek… O zaman çocuk o önemsendiği tarafa doğru gidecektir.

20 Eylül 2017
bosluk

Almanya’da sürücüsüz otomobil devri

Etiketler: ,
Almanya’da sürücüsüz otomobil devri

Otomobil ve teknoloji firmaları sürücüsüz araç denemeleri yaparken ülkeler de yavaş yavaş bu yeni duruma hazırlanıyor.
Bu konuda ilk somut adımı atan ülke Almanya oldu.

19 Temmuz 2017
bosluk

‘Türkiye’yi dünyaya anlatacağım’

‘Türkiye’yi dünyaya anlatacağım’

Alman sinema ve dizi oyuncusu Wilma Elles, Türkiye’nin zor günler atlattığını belirterek, “Türkiye’yi ve onun güzelliklerini bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğim” dedi.

21 Ağustos 2016
bosluk

Volkswagen ve Porsche araclarını geri çağırıyor

Etiketler: ,
Volkswagen ve Porsche araclarını geri çağırıyor

Alman otomobil üreticisi Volkswagen (VW) ve bünyesinde bulunan Porsche’nin, pedal sistemindeki bir parçanın gevşeme ihtimali nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 800 bin 477 otomobili geri çağıracağı bildirildi.

25 Mart 2016
bosluk

Başakşehir’e Bundesliga’dan konuk geldi

Başakşehir’e Bundesliga’dan konuk geldi

Bundesliga ekiplerinden Borussia Mönchengladbach’ın Başkanı Rolf Königs, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nü ziyaret etti.

17 Nisan 2015
bosluk
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-