Chp | Kayaşehir İstanbul

‘Silivri’deki 12 kat imar’ haberine İBB’den yanıt geldi

‘Silivri’deki 12 kat imar’ haberine İBB’den yanıt geldi

“Silivri’de ekili tarlaya 12 kat imar” haberine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. İBB’den yapılan açıklamada ”12 katlı binalar yapılması söz konusu değil. 6-8 kat yapılacak” ifadesi kullanıldı.

11 Aralık 2017
bosluk

Cumhurbaşkanı ‘5 kat’ demişti: KİPTAŞ’in 12 katlı silivri projesi

Cumhurbaşkanı ‘5 kat’ demişti: KİPTAŞ’in 12 katlı silivri projesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bina yüksekliklerinin 5+1 katı geçmeyeceği talimatına rağmen İstanbul Silivri’de 173 bin metrekarelik araziye 12 kat inşaat izni çıktı.

6 Aralık 2017
bosluk

Bankacılardan Kılıçdaroğlu ve Bellway açıklaması

Bankacılardan Kılıçdaroğlu ve Bellway açıklaması

Kılıçdaroğlu’nun sahte belgeleriyle ilgili bankacılar değerlendirmelerde bulundu. Buna göre, yurt dışına çıkan herhangi bir para yok.

4 Aralık 2017
bosluk

Öğretmenlere 24 Kasım’da ikramiye ödenmesi için kanun teklifi

Öğretmenlere 24 Kasım’da ikramiye ödenmesi için kanun teklifi

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, öğretmenlere ‘Öğretmenler Günü’nde ikramiye ödenmesi için kanun teklifi verdi. İrgil’in TBMM Başkanlığı’na sunduğu kanun teklifi, Devlet Memurları Kanunu’nda değişiklik yapıyor. Teklifle, tüm eğitimcilere 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla birer maaş ikramiye verilmesi amaçlanıyor.

22 Kasım 2017
bosluk

CHP’li Bülent Tezcan’a suç duyurusu

CHP’li Bülent Tezcan’a suç duyurusu

Cumhurbaşkanı erdoğan’ın avukatı hüseyin aydın, chp genel başkan yardımcısı bülent tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu.

1 Kasım 2017
bosluk

Meclis bunu da gördü!

Meclis bunu da gördü!

Meclis Genel Kurulu’nda nüfus hizmetleri kanun tasarısının görüşmeleri sırasında kürsüye çıkan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Silivri’de görülen Ergenekon davalarında aldığını iddia ettiği yarayı göstermek için çorabını çıkardı.

20 Ekim 2017
bosluk

‘Baykal’ın hayati tehlikesi var’

‘Baykal’ın hayati tehlikesi var’

Beyin ana damarında tıkanıklık teşhisiyle kaldırıldığı İbn-i Sina Hastanesi’nde tedavisi süren eski CHP Genel Başkanı, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a, dün beyninde oluşan ödem nedeniyle 3 kritik operasyon daha gerçekleştirildi. Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’nde önceki gün tedavi altına alınan Baykal’ın sağlık durumu ile ilgili dün sabah saatlerinde yeni bir gelişme yaşandı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, sabahın erken saatlerinde, “Olumsuz bir gelişme yok. Tam tersi minimal de olsa olumlu gelişmeler var. Şu anda beyin ödemi var ama dün geceye göre ilerlemesi durmuş durumda” açıklamasını yapsa da kısa bir süre sonra Baykal’ın yeniden ameliyata alındığı duyuruldu. Operasyonun ardından ilk açıklamayı kendisi de hekim olan ve ameliyata da giren CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar yaptı.Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal’ın durumuyla ilgili basın açıklaması yaptı.‘Ödemde artış’Beyindeki kanamanın başlangıçta kabul edilebilir ölçüde olduğunu ancak sabah çekilen tomografide beyindeki ödemde artış görüldüğünü söyleyen Baydar, bu nedenle ameliyat kararı alındığını kaydetti. Baydar, “Ameliyat esnasında yapılan yine anjiyografide beynindeki kanlanmanın tam olduğu ve bütün konulan stenttin ve damarların açık olduğu gözlendi.

Beyin dokusunun da canlı olduğu ve bir problem olmadığı gözlendi. Onun üzerine beynin içerisindeki ödem boşaltıldı” dedi.‘Ani bir durum’İkinci operasyona yönelik bilgi veren rektör İbiş de Baykal’ın sağlık durumunda kafa içi basıncının artması nedeniyle ani gelişen bir durum olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Bunun beyinde bir hasara, sağlam dokularda başka bir hasara yol açmaması için derhal müdahale ettiler. Ameliyatı yaparak o basınca bağlı yeni beyin hasarı oluşma riskini ortadan kaldırdılar. Elbette bu rahatlık beyin ödeminin olumsuz etkisini ortadan kaldırdı.

Şu anda kanama yok. Deniz Bey, hem beynin istirahatte tutulması, hem yeni beyin hasarlarına karşı koruyucu tedbir olması, hem de akciğer fonksiyonları yönünden desteklenmesi nedeniyle şu anda uyutuluyor. Akşam 20.00 gibi tekrar tomografisi yapılacak.”Hastaneye ziyarete gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Baykal’ın eşinden bilgi aldı.‘Hafif bir tablo değil’İbiş, enfeksiyon riskine karşı Baykal’a ziyaretlerin yasaklandığını da kaydetti. Baykal’a gerçekleştirilen stent uygulamasının başarısına ilişkin bir soruya İbiş, “Yine açık, gayet güzel, onda bir şey yok. Beyine kan akışında problem yok” yanıtını verdi. İbiş, şunları söyledi: “Deniz Bey, çok ciddi bir hastalık geçiriyor.

Sonuç olarak, beyne giden bir ana damarın tıkanması, bunun birkaç saat de olsa tıkalı kalması, beyinde bir hasar olması, bu noktadan sonra yeni hasarların oluşmaması yönündeki tedavi planlamasıdır bizimkisi.” Baykal’ın önceki akşamdan beri uyutulduğunu söyleyen İbiş, “Çünkü, beynin kendisini istirahate alıp toparlaması lazım. Akciğer enfeksiyonu sebebiyle solunum desteği sağlanıyor” dedi. Baykal’ın tedavisinin ne kadar süreceğine ilişkin de İbiş, “Bunun kısa süreli olmadığını baştan da söyledik. Özellikle 48-72 saatlik sürecin çok çok önemli olduğunu ve yoğun bakımdaki tablonun vakalara göre de birkaç gün daha uzayabileceğini… Ama hastanede ne kadar kalır, yoğun bakımdaki süreci tamamlandıktan sonra değerlendirmekte yarar var” diye konuştu. “Uyutuluyorsa durum kritik midir” sorusu üzerine İbiş, şunları kaydetti:“Ciddi bir hastalık. Bunun çok hafif bir tablo olmadığını daha önceden ifade ettik. O bağlamda risk her zaman var.”Gün boyu Baykal’ı ziyarete gelen isimler arasında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek de yer aldı.Üçüncü operasyon

İbiş’in açıklamasından birkaç saat sonra hastaneden Baykal’ın 3. kez operasyona alındığına ilişkin bilgi geldi. Baykal’a, gerçekleşen ameliyat sonucu yara kenarında oluşan kan birikintisi nedeniyle akşam saatlerinde yeniden müdahale edildiği bildirildi. Steril ortam gereği ameliyathanede gerçekleştirilen operasyonda sabahtan kalan birikinti temizlendi. Ardından yeniden tomografisi çekilen Baykal için yapılan değerlendirmeler ile yeni tedavi süreci belirlendi. Müdahalenin ardından açıklama yapan Prof. Baydar da şöyle konuştu: “Kan sulandırıcı kullanılmasından kaynaklanan cilt altı hemotom gerçekleşti. Bunun boşaltılması için bir müdahale yapıldı. Sayın Baykal uyutulmaya devam ediyor. Bu müdahalenin ardından yapılan değerlendirmede beynin en rahat pozisyonda olduğu görüldü.”

‘Olumsuzluklar var’Akşam çekilen tomografi sonrası yapılan değerlendirmeleri paylaşan İbiş, “48-72 saatte beklediğimiz olası komplikasyonlar vardı. Deniz Bey’de maalesef bunlar kanama ve ödem olarak en üst düzeyde gerçekleşiyor. Kendisine yoğun bakımda yoğun tedavi uygulanıyor. Solunum ve beyin desteği sağlanıyor. Kendisi uyutuluyor” dedi. Baykal’ın destek tedavisinde olduğunu belirten İbiş, “Gelişmeler olumlu veya olumsuz anlık oluyor. Çok daha iyi sonuçları görebilme umudumuzu koruduk ancak bazı olumsuzlukları yaşadığımızı biliyorsunuz. Yoğun bakımda destek tedavisi devam edecek. Aksi bir gelişme olmazsa bir sonraki tomografi sabah gerçekleşecek” diye konuştu.

‘Bilinci kapalı’Baykal’ın hayati tehlikesinin devam ettiğini vurgulayan İbiş, “Olayın başından itibaren hayati tehlikesi vardı ve halen devam ediyor. Hastalığı ciddi ama tedavilerle bu durumu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz” dedi.Akciğerindeki enfeksiyonun solunuma ne kadar izin vereceğinin takip edildiğini aktaran İbiş, “Ciddiyet devam ediyor ve daha da devam edecek. İyileşme süreci kısa süreli olacak gibi görünmüyor. Uyandırmak için zaman zaman deneme yapılıyor ancak şu an uyutuluyor ve bilinci kapalı” ifadelerini kullandı.

CHP’lilerden hastane nöbetiBaykal’a üçüncü müdahalenin ardından akşam saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yaklaşık 50 CHP milletvekili hastaneye geldi. Yaklaşık 20 dakika süren ziyaretin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Hekim arkadaşlar ellerinden gelen çabayı gösteriyor. Dualarımız Deniz beyle” ifadelerini kullandı.

18 Ekim 2017
bosluk

CHP’li Akif Hamzaçebi İBB Başkanlığına Aday

CHP’li Akif Hamzaçebi İBB Başkanlığına Aday

Meclis Başkan Vekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmak için çalışmalara başladığını açıkladı.

9 Ekim 2017
bosluk

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu 1948 yılında Tunceli’de dünya gelen Kemal Kılıçdaroğlu doğma büyüme buralıdır.. İlk ve orta öğrenimini Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamlayan Kemal Kılıçdaroğlu 1971 yılında Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisinden mezun olmuştur.

10 Ağustos 2017
bosluk

Başakşehir’deki Siyasi Partiler Darbeye Hayır Dedi

Başakşehir’deki Siyasi Partiler Darbeye Hayır Dedi

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 15 Temmuz gecesi gerçekleşen ve milli iradeye kastedilen darbe girişimi ile alakalı Başakşehir’de faaliyet gösteren birçok siyasi parti İlçe Başkanı ve temsilcisiyle bir araya geldi.

20 Temmuz 2016
bosluk

Belediye meclisinde olağanüstü toplandı

Belediye meclisinde olağanüstü toplandı

Başakşehir Belediye Meclisi 15 Temmuz gecesi gerçekleşen ve milli iradeye kastedilen darbe girişimi ile alakalı bugün olağanüstü gündem ile toplandı.

20 Temmuz 2016
bosluk

‘TOKİ Evlerini Suriyelilere Değil, Dar Gelirlilere Verin’

‘TOKİ Evlerini Suriyelilere Değil, Dar Gelirlilere Verin’

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Suriyelilere vatandaşlık ve TOKİ’den konut verilmesiyle ilgili açıklamalara tepki göstererek, “TOKİ evlerini Suriyelilere değil, dar gelirlilere verin” dedi.

14 Temmuz 2016
bosluk

Başakşehir’de Spor Kompleksi Yıkıldı

Başakşehir’de Spor Kompleksi Yıkıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da daha 10 yıl önce törenle açtığı dev spor kompleksi yıkıldı!

23 Haziran 2016
bosluk
------ SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   SPONSOR BAĞLANTI ------

SOSYAL MEDYA TAKİP—— SPONSOR BAĞLANTI ——-